Hokej

Sestupivší Zlín hledá, kde může. Zájem má o kapitána nového rivala

Sestupivší Zlín hledá, kde může. Zájem má o kapitána nového rivala
Fanoušci PSG Zlín | Zdroj: Jan Salač / MAFRA / Profimedia

Hokejový Zlín čeká po sestupu do Chance ligy obměna kádru a jednou z nových posil by měl být kapitán ligového protivníka ze Šumperku. Denis Kindl byl v letošním ročníku čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Přestupový trh se v Česku otevírá na první máj.

Fanoušci Zlína se nejspíše ještě stále vyrovnávají s faktem, že si v příštím roce zahrají až druhou nejvyšší soutěž v Česku. Je tedy jasné, že se jim nepovede udržet kompletní kádr, který nastupoval v extralize. Proto vedení extraligového šampiona z roku 2014 hledá napříč Chance ligou. 

Podle informací TN.cz má Zlín velký zájem o útočníka Denise Kindla, který letos hrál za Šumperk, jenž se teprve nedávno v soutěži udržel. Útočník, který si v kariéře vyzkoušel kanadskou juniorku i českou extraligu, měl ve všech částech soutěže v letošní sezoně bod na zápas. 

Kapitán Draků byl čtvrtý v bodování, ve 42 zápasech se mu povedlo nasbírat 47 bodů. Dařilo se mu i v play-out s Ústím nad Labem, kde zaznamenal šest bodů v pěti zápasech. Pro Zlín by šlo o velice kvalitní posilu, která odehrála i nad dvě stovky duelů v české nejvyšší soutěži. 

Související obsah

​Berani zatím odtajnili jen realizační tým. Na střídačku se vrací dlouholetý kouč Rostislav Vlach, ke kterému se přidá jeho asistent Juraj Jurík. Druhým asistentem bude i někdejší zlínský hokejista Oldřich Horák. Luboš Horčička bude ve Zlíně trénovat brankáře. 

Přestupový trh se v české extralize již tradičně otevírá 1. května, kdy budou oznámeny desítky přestupů napříč všemi soutěžemi. Podle našich informací bude měnit dres i kanadský útočník Sam Bitten, který letos hrál za Vítkovice a Porubu. Rodák z Ottawy se měl dohodnout se západočeskou Plzní. 

Zlín se rozhodl pomáhat i dětem z Ukrajiny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události