Galapředstavení Gabriela Jesuse. Watford sestřelil čtyřmi góly. Šlágr pro Arsenal

Gabriel Jesus Zdroj: Profimedia

Nádherný zápas byl k vidění v sobotu odpoledne na Emirates Stadium. V souboji o čtvrté místo zajišťující Ligu mistrů byl nakonec lepší Arsenal, který porazil Manchester United 3:1. Jediný gól hostů vstřelil Cristiano Ronaldo, pro kterého to byl stý přesný zásah v Premier League. Mohl přidat i další, ale k pokutovému kopu ho Bruno Fernandes nepustil, načež ho ani sám neproměnil. Městskému rivalovi Manchesteru City se dařilo podstatně lépe, když jednoznačně porazil předposlední Watford 5:1, na čemž měl čtyřmi góly největší podíl Gabriel Jesus.

Nesmírně důležitý zápas začal pro Arsenal jako ze snu. Po centru do vápna z levé strany udělali obrovské minely oba stopeři United, když nedokázali trefit míč, ke kterému se dostal Saka, jenž vystřelil na zadní tyč, což dokázal De Gea vyrazit, ale jenom k nohám Tavarese, který neměl problém trefit prázdnou branku. Už ve třetí minutě šli Gunners do vedení 1:0.

Následně měli United velké šance ke srovnání skóre, ale Ramsdale skvělým zákrokem vychytal Elangu a Dalot po Ronaldově přihrávce trefil břevno. A tak znovu udeřili domácí. Po rychlé kombinaci mezi Smithem Rowem a Sakou sklepl druhý jmenovaný míč na Nketiaha, který prostřelil De Geu. Rozhodčí tuto branku ale neuznal, protože útočník Arsenalu byl v těsném ofsajdu. Nicméně videorozhodčí zkoumal ještě jednu situaci, kdy byl Saka faulován ve vápně Tellesem, což bylo nakonec posouzeno jako penaltový zákrok. K pokutovému kopu se postavil Saka, který stejně jako proti Chelsea suverénně proměnil.

​Dvougólové vedení vydrželo Arsenalu pouze dvě minuty. Matič odcentroval do vápna, kde se úžasným způsobem uvolnil Ronaldo, který se prosadil mezi dvěma obránci a překonal vyběhnuvšího brankáře domácích. Byl to jeho stý gól v dresu Manchesteru United v Premier League. Ještě do konce druhého poločasu mohli hosté srovnat, ale Tellesovu dělovku vyrazil Ramsdale na roh.

Do druhého poločasu vstoupili United aktivněji a hnali se za vyrovnáním, k čemuž dostali velkou šanci po hodině hry. Tavares zahrál ve vápně rukou a rozhodčí po přezkoumání videa nařídil penaltu. K té se postavil Bruno Fernandes, ale trefil pouze tyč, čímž kromě svých fanoušků a spoluhráčů evidentně nepotěšil ani Cristiana Ronalda, kterého jeho krajan k zahrání této standardní situace nepustil.

​Další velkou šanci na srovnání skóre měl Dalot, kterého našel v pokutovém území Ronaldo, ale jeho dělovku vyrazil Ramsdale na tyč. Anglický brankář tak potvrdil velmi dobrý výkon, který v utkání předvedl. Podržel svůj tým v těsném vedení, které se nakonec povedlo Arsenalu ještě navýšit. Granit Xhaka vystřelil z nějakých třiceti metrů a parádní ranou k tyči upravil skóre na 3:1.

Tento výsledek udržel Arsenal až do konce a vrátil se na čtvrté místo v tabulce před Tottenham, který překvapivě pouze remizoval s Brentfordem 0:0.

Manchester City drží první misto

Fotbalisté Manchesteru City si jsou dobře vědomi, že jakákoli ztráta by je mohla stát mistrovský titul, a tak se musí pořádně činit, aby se tak nestalo. V utkání proti Watfordu bezezbytku splnili roli favorita, když je dostal do vedení už ve čtvrté minutě Gabriel Jesus, který ve vápně obdržel přihrávku od Olexandra Zinčenka a do odkryté branky otevřel skóre zápasu.

​Zdvojnásobit vedení svého týmu se Jesusovi podařilo o dvacet minut později. Kevin de Bruyne velmi povedeným centrem našel hlavu 25letého Brazilce, který neměl nejmenší problém poslat míč do sítě. Dvoubrankové vedení ale vedoucímu týmu tabulky vydrželo jen čtyři minuty. Watford předvedl pěknou kombinaci, na jejímž konci byl Hassan Kamara, který střelou doprostřed branky překonal Edersona.

Na víc už se ale hosté nezmohli. Ještě do konce poločasu skóroval Rodri po přihrávce Jesuse. Po změně stran pak brazilský útočník pokračoval ve své show, když přidal další dvě branky a upravil na konečných 5:1.

Sobotní výsledky 34. kole Premier League:

Arsenal FC –⁠ Manchester United 3:1

Branky: 3. N. Tavares, 32. Saka (pen.), 70. Xhaka – 34. Ronaldo (N. Matić)

Leicester City –⁠ Aston Villa 0:0

Manchester City –⁠ Watford 5:1

Branky: 4. Jesus (Zinčenko), 24. Jesus (De Bruyne), 34. Rodri (Jesus), 49. Jesus (pen.), 53. Jesus (De Bruyne) – 28. Kamara (Dennis)

Norwich City –⁠ Newcastle United 0:3

Branky: 35. Joelinton (Saint-Maximin), 41. Joelinton (Jacob Murphy), 49. Guimarães

Tottenham Hotspur –⁠ Brentford 0:0