Obrana Slavie hořela. Po sedmi letech dostala v lize čtyři góly. Plzeň jde do čela

Fotbalista Jean-David Beauguel (vpravo) slaví branku s útočníkem Chorým (vlevo) | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Nečekanou facku dostali fotbalisté Slavie v prvním kole nadstavby proti Hradce Králové. Utkání, které se hrálo v Mladé Boleslavi, prohrála 3:4. Tolik branek dostal tým z Edenu v lize naposledy 13. března 2015 v domácím zápase proti Mladé Boleslavi, kdy prohrál 3:4. Do čela tabulky se tak po nedělních zápasech vrací Plzeň, která porazila Slovácko 3:1.

Domácí Hradec Králové se dostal proti favoritovi utkání do vedení už ve 13. minutě. Vlkanova vystřelil a jeho ránu David Hovorka zablokoval rukou. Rozhodčí tedy neváhal a ukázal na penaltový puntík. K pokutovému kopu se postavil Daniel Vašulín a s přehledem skóroval do protipohybu brankáře.

Na vyrovnání ale Pražané čekali pouhých šest minut. Po centru Olayinky se k míči dostal David Jurásek, který chtěl zřejmě poslat míč před branku, ale zakroutil jej tak šikovně, že skončil za zády překvapeného Vízka.

Pak ale přišla drtivá dvouminutovka v podání Hradce. Kučera vyvezl míč středem hřiště, prostrčil ho na Filipa Kubalu, který prostřelil Koláře podruhé, čímž vrátil Votrokům vedení. Než se stačili slávisté z tohoto šoku vzpamatovat, lovil slávistický brankář ze sítě další míč. Jakub Kučera se uvolnil ve vápně a nádhernou ranou na zadní tyč poslal svůj tým do vedení 3:1.

Ještě do konce poločasu se ale Slavii podařilo skóre korigovat. Schranz odcentroval míč do vápna, kde našel na zadní tyči Daniela Filu, který v těžké pozici nasměroval míč do sítě.

​Pokud si slávističtí fanoušci mysleli, že tento gól jejich tým nakopne a ve druhém poločase utkání snadno otočí, mýlili se. Po necelé hodině hry totiž Hradec skóroval počtvrté, když Kubala patičkou uvolnil Adama Vlkanovu, který povedenou ranou na zadní tyč prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Slavii se tak stalo něco, co zažila naposledy 13. března 2015, tedy že inkasovala čtyři góly v jednom ligovém zápase.

Svěřenci trenéra Trpišovského ale neskládali zbraně. V 73. minutě snížil opět na rozdíl jednoho gólu Ondřej Kúdela. Parádně se opřel do míče za velkým vápnem a míč se z jeho kopačky zakroutil do tyčky, od které se odrazil do sítě. Nádherný fotbalový moment, ale na výhře Hradce Králové to nic nezměnilo. Východočeši si tak připsali velmi překvapivou výhru 4:3, čímž výrazně zamotala situaci v tabulce.

Plzeň si poradila se Slováckem

Západočeský tým nečekal s houževnatým Slováckem jednoduchý zápas. Nicméně Plzeň se v klíčových momentech může spolehnout na útočníka Jeana-Davida Beauguela, který byl v neděli k nezastavení.

Francouzský fotbalista skóroval už v páté minutě a poslal Viktorii do vedení. Na druhé straně ale odpověděl forvard Slovácka Rigino Cicilia z pokutového kopu. Nicméně plzeňští se do konce poločasu dokázali prosadit ještě jednou. Tentokrát Beauguel našel Sýkoru, který se ve vápně nemýlil.

Ve druhém poločase pak Západočeši drželi svůj náskok a v 75. minutě přidal druhý gól v utkání opět Jean-David Beauguel, který proměnil penaltu po faulu Daníčka. Vstřelil tak svůj patnáctý ligový gól v této sezoně, čímž se dostal do čela tabulky střelců.