Motorsport

König v Assenu na první body nedosáhl, přesto je s ním tým spokojený

König v Assenu na první body nedosáhl, přesto je s ním tým spokojený
Oliver König na MS superbiků Zdroj: Se svolením Orelac Racing

Český superbikový jezdec Oliver König dojel v nedělním závodě v Assenu na osmnáctém místě, když na prvního Španěla Bautistu ztratil více než minutu. O tři pozice tak vylepšil výsledek, kterého docílil v pátek. Ačkoliv nebyl od svých prvních bodů daleko, ke spokojenosti mu něco chybělo. "Neodvíjelo se to podle mých představ. Start se mi sice povedl, ale začal jsem se propadat," hodnotil mladý český závodník. "Tým je spokojený, protože chce ode mě hlavně to, abych se učil," dodal jezdec Orelac Racing.

Start se Königovi povedl. Dostal se na osmnácté místo a pár kol se dokonce držel ve skupince několik závodníků. Pak ale přišel propad v pořadí a ztráta na jezdce před ním narůstala. Ani si nevšiml havárie, která potkala konkurenty, kteří jeli na čele závodu. "Fyzicky jsem se cítil super, také ve warm-upu. Jen mě trochu více bolela záda v závodě. To ale dám dohromady. Před minulým závodem jsem se zaměřil na ruce, se kterými jsem už neměl potíže. Před dalším závodním víkendem zpevním záda," vytýčil si cíl do příště. 

Českého závodníka může těšit určitý progres a také to, že doposud nespadl. "Někdy je ale lepší pád v soubojích o přední místa než jet několik kol osamocený vzadu. Byly by to zase nové zkušenosti," dodal s úsměvem. Sám ví ale, že v prvních závodech je nutné najít jistotu na superbikovém stroji. "Tým k tomu tak přistupuje. Pro ně je teď důležité, že jezdím stabilně, dojíždím závody a učím se," tvrdil König, který si rovněž pochvaluje celkovou atmosféru v královské třídě. "Je zde hodně dobrá, přijde mi to takové rodinné oproti ostatním šampionátům. Už jsem hodil pár slov například s Jonathanem Reaou."

Související obsah

​Další superbiková zastávka čeká Königa v květnu. Do té doby se bude chtít připravovat na flat tracku a na kole. "Nejspíše si ještě budu připravovat na silniční motorce na Slovensku," dodal český závodník.

Oliver König se před sezonou rozpovídal o své premiéře v superbicích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události