Hokej

Plzeňští junioři si oholili hlavy. Jsme s tebou, vzkázali spoluhráči s rakovinou

Plzeňští junioři si oholili hlavy. Jsme s tebou, vzkázali spoluhráči s rakovinou
Juniorští hokejisté HC Škoda Plzeň. Zdroj: se souhlasem HC Škoda Plzeň

Ve sportu se občas odehrají události, při kterých jdou veškeré bitvy a zápasy stranou. Své o tom ví v hokejové Plzni, jejíž juniorku zasáhla hodně špatná zpráva. Brankáři Janu Lokajíčkovi totiž lékaři poměrně nedávno diagnostikovali rakovinu. Jeho spoluhráči sice bojují v extralize o titul, myšlenkami ale jsou se svým kamarádem. Proto pro něj vytvořili speciální video. A dokonce si symbolicky oholili hlavy. Předvedli také krásné gesto, jímž se rozhodli mladého hokejistu podpořit.

Finále hokejové extraligy juniorů mezi Plzní a Libercem je už od začátku hodně napínavé. Teď však získalo nový rozměr. Mladíci ze západočeského klubu totiž na ledě válčí nejen za sebe, ale i za svého kamaráda a spoluhráče Jana Lokajíčka, který před sebou má úplně jinou bitvu než tu na hrací ploše. 

Sedmnáctiletému brankáři totiž nedávno diagnostikovali rakovinu. Klub informaci zveřejnil po nedělním utkání s Libercem. Oba celky se totiž domluvily, že po samotném duelu se na kostce liberecké arény objeví speciální video, v němž hráči vyjadřují Lokajíčkovi podporu. 

"Chceme, abys věděl, že jsme tady s tebou," zaznělo od jednoho ze spoluhráčů. "Drž se, Lokajda," popřál hodně štěstí celý tým. Všichni navíc vyjádřili podporu ještě jinak. Symbolicky si totiž oholili vlasy. "Víš, že je nepsané pravidlo se při play-off neholit. Tak tohle jsme pro tebe udělali," vzkázali gólmanovi spoluhráči a odhodili kšiltovky, pod nimiž měli olysalé hlavy. 

Útočník Václav Adamec pro hokej.cz navíc prozradil, jak se o špatné zprávě tým dozvěděl a jak došlo na vznik nahrávky. "Dozvěděl jsem se to tak tři týdny zpátky a úplně mě to trefilo. Nechtěli jsme to v kabině řešit kvůli němu, abychom mu to pořád nepřipomínali. I já jsem přemýšlel, jestli mu mám psát. On byl v nemocnici, ale pak přišel do kabiny a řekl mi to sám, tak jsem byl rád. Popovídali jsme si s ním a pak vzniklo tohle video," popsal. 

Související obsah

"Strašně mu držím palce. Je to silný kluk, bere to skvěle, směje se. Když ho potkáte, není smutný. Bojuje dál a věřím, že tu nemoc přemůže, protože je velice silný. Po zápase jsme si řekli, že v úterý chceme vyhrát pro Lokajdu a že mu to pošleme do nemocnice. Je to borec," uvedl také mladý forvard. Jeho Plzeň vede ve finálové sérii 3:2 a na domácím ledě chce udělat poslední krok k titulu. Ten hodlá vybojovat i pro Lokajíčka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události