Hokej

Nejmladší kouč v českém profesionálním hokeji: Šumperk přepisuje historii

Nejmladší kouč v českém profesionálním hokeji: Šumperk přepisuje historii
Zdroj: TN LIVE

Lukáš Majer, kterému je aktuálně 26 let, je nejmladším hlavním trenérem profesionálního klubu ledního hokeje v historii České republiky. Od příští sezony převezme Šumperk, který se v minulém týdnu zachránil v Chance lize, když druholigový Tábor porazil 4:1 na zápasy. Pozici převezme po končícím Martinu Janečkovi.

"V žádném případě nelétám v oblacích. Dívám se na to s respektem. Jelikož jsme skončili až 21. dubna, tak máme tříměsíční ztrátu v přípravě. Hlavu mi tak aktuálně zaměstnávají spíše přestupy a skladba kádru," přiznal nový hlavní kouč Draků Šumperk. "Tu práci beru normálně, nic to se mnou nedělá. Doby, kdy jsem si říkal, že čím výš, tím líp, to už jsem z hlavy vyndal. Beru to jako každou jinou trenérskou práci. Sice budu mít o něco větší zodpovědnost, ale pořád je to týmová práce," dodal skromně Majer.

V loňské sezoně vedl Šumperk jako asistent Martina Janečka a díky tomu bude na práci lépe připravený. "Většina kluků je a bude starší než já. Ale pořád bude platit to, že na to buď máte, nebo nemáte. Je jedno, jestli vám je 20, nebo 80. Když se k hráčům chováte nevhodně, tak můžete ztratit respekt i u druhé třídy. Je pro mě ale samozřejmě lepší, že jsem v Šumperku už rok působil, znám klub, kabinu a vztahy v rámci týmu. Rok jsem si tu odpracoval a přechod je pak plynulejší," uvědomuje si bývalý hlavní kouč juniorů Českých Budějovic.

Související obsah

​Další výhodu měl Majer v tom, že se o své nové pozici nedozvěděl ze dne na den. "Byl jsem na tuto pozici připravovaný od začátku února. Nebyl to pro mě nějaký šok, že bych se najednou dostal do nové situace," přiznal.

A jaké má trenérské cíle do budoucna? "Nemám žádný sen ani cíl. Vůbec takhle neuvažuji. Mám to tak, že jdu postupně a chci se těšit na každý další den v práci. Snažím se být každý den lepší než ten předchozí," řekl jednoznačně Majer. A naprosto chladným ho nechává také to, že je v historii dvou nejvyšších českých soutěží nejmladším trenérem. "Nikdy mě nic takového nenapadlo. Samozřejmě to krásně zní pro média. Já to ale tak vůbec nevnímám," dodal na závěr.

Lukáš Majer byl také hostem pořadu Nastavený čas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události