Kladno se udrželo v extralize. V pátém duelu proti Jihlavě zářil Plekanec

Kladno se v extraligové baráži utkalo s Jihlavou. | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Kladna se udrželi v hokejové extralize. V pátém utkání dokázali Rytíři zdolat Jihlavu 6:3 a vítězí v sérii 4:1. Za kladenský tým v pondělním duelu zářil zejména Tomáš Plekanec, který zaznamenal tři body. Dva góly pak vstřelil Adam Kubík a Matěj Beran.

Kladno se vrátilo na domácí led v Chomutově s dvouzápasovým náskokem a mohlo před vlastními fanoušky definitivně rozhodnout o vítězství v celé sérii i zachování extraligové příslušnosti.

Proto Rytíři nastoupili do pátého duelu s Jihlavou velmi svižně a už na konci 6. minuty oslavili první branku. Ladislav Zikmund se proháčkoval středem hřiště, nabruslil si mezi kruhy a povedenou ranou do pravé šibenice otevřel skóre.

O šest minut si však hosté zajistili vyrovnání. Helt přiklepl kotouč Semanovi, který z levého kruhu vypálil tak prudce, že Bow kapituloval. Dukla navíc ještě v první třetině udeřila podruhé a otočila vývoj skóre. V čase 15:55 se dostal k odrážce po Menšíkově střele jihlavský kapitán Čachotský a nedal kladenskému gólmanovi šanci.

Kladenští však nesložili zbraně a dvě minuty nato srovnali krok, když se po pěkné akci prosadil Adam Kubík. V čase 25:43 navíc znovu strhli vedení na svou stranu. Mezi tři tyče se tentokrát trefil zcela přesně Matěj Beran. Dukla však minutu a dvě vteřiny před sirénou znovu skórovala. Na 3:3 vyrovnal svou druhou trefou v zápase Filip Seman. Ten uklidil puk po ráně z pravého kruhu do odkryté klece Kladna a vykřesal pro svůj celek naději.

​Nicméně třetí třetina už patřila Kladnu. Rozhodly dva góly v 54. minutě. Nejdříve se po chybě jihlavské obrany prosadil podruhé v zápase Matěj Beran. O pár vteřin později pak vstřelil krásný gól Tomáš Plekanec, pro kterého se jednalo o třetí bod v utkání.

Definitivní tečku pak přidal také druhým zápasem Adam Kubík, jenž trefil prázdnou branku a upravil skóre na konečných 6:3. Rytíři Kladno se tak po výhře 4:1 na zápasy udrželi v hokejové Tipsport extralize.

Baráž o Tipsport extraligu:

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 6:3 (série 4:1)
Branky: 6. Zikmund (Dotchin, Bow), 18. A. Kubík (Baránek, Hlava), 26. M. Beran (Plekanec, A. Kubík), 55. M. Beran (Zikmund, Plekanec), 55. Plekanec (Hlava), 60. A. Kubík – 12. F. Seman (Helt, Kachyňa), 16. Čachotský (Menšík, T. Harkabus), 39. F. Seman

Takhle se Kladno připravovalo na baráž o udržení v extralize, v níž Rytíři vyzvali Jihlavu: