Hokej

Slavia, Sparta i NHL. Překupníci lístků mají žně. Je to odpad, prskají fanoušci

Slavia, Sparta i NHL. Překupníci lístků mají žně. Je to odpad, prskají fanoušci
Sparta ve čtvrtém finále vyhrála jasně 5:2 | Zdroj: Profimedia

Fotbaloví a hokejoví fanoušci jsou pěkně naštvaní. Na trhu se totiž objevily lístky na několik atraktivních utkání, které jsou nabízeny za mnohonásobně vyšší ceny, než byly původně prodávány. Překupníci totiž skoupili vstupenky na slávistický duel Fortuna ligy s Plzní, finálovou bitvu v extralize mezi Spartou a Třincem i zápas NHL, který se uskuteční na startu příští sezony v Praze. A teď za ně hodlají vyinkasovat pořádný balík. "Tohle je odpad," zní od fanoušků. "Dohledat a potrestat," radí klubům. "Takové lístky si nekupujte," zní ze Sparty.

Sportovní fanoušci mají v posledních dnech žně. Souboje o titul ve Fortuna lize i Tipsport extralize jsou pěkně zamotané a fotbaloví i hokejoví příznivci si mohou vychutnat parádní bitvy na krev. K tomu se mohou těšit i na duely NHL, které se uskuteční na podzim v Praze. 

Pocit z pořádné porce dramatických duelů však kazí jedna věc, a to vstupenky. Jakmile se rozběhl předprodej na tři nejvýraznější akce za poslední dobu, dostali se do hry také všudypřítomní překupníci, kteří spoustu lístků nakoupili. Teď je prodávají za mnohonásobně vyšší ceny. 

Fanoušek, který chce vidět naživo souboj o titul v nejvyšší fotbalové soutěži mezi Slavií a Plzní, by normálně zaplatil za vstupenku částku v rozmezí 300 a 700 Kč. Na internetu ji nyní lze sehnat za 1 900 Kč. Nabízí ji člověk se jménem Vláďa, který sází na to, že duel je beznadějně vyprodaný. Jeho nabídku na sociálních sítích nasdílel jeden z fanoušků, aby poukázal na to, že cena více než dvojnásobně převyšuje původní částku za lístek. 

Prodejce pak dostal od fanoušků pořádnou "čočku". Někteří mu zkusili napsat, zda jsou vstupenky k dispozici, a pak mu přes zprávy od plic vynadali. 

Podobný problém řeší i na hokejové Spartě, která hraje s Třincem o zisk extraligového titulu. Jistá Blanka totiž nabízí na internetu lístky na šestý finálový zápas v O2 areně za daleko vyšší cenu, než je pořídila. Do sektoru, který nabízí, vstupenky stojí 770 Kč. Cena vyprodaného utkání pro případného zájemce je 2 490 Kč. 2 990 Kč pak případně vytáhne z peněženky nákupčí, jenž by chtěl lístky na místa, za něž by původně zaplatil 990 Kč. 

I pod tímto facebookovým příspěvkem s nabídkou se brzy objevily desítky znechucených komentářů. "Normální dobytčárna pro všechny fanoušky Sparty," napsal jeden fanoušek. "Odporná sv***... Dohledat a potrestat," ulevil si další. Většina se shodla na tom, že Sparta by měla dotyčné dohledat a vstupenky zneplatnit. 

"Takové chování považujeme za hyenismus. Kvůli těmto osobám, které Spartě vůbec nefandí, se naši fanoušci nemohou dostat na stadion," uvedl k situaci tiskový mluvčí Sparty Marek Táborský pro TN.cz.

"Poté, co bychom zjistili údaje o vstupence, bychom ji mohli zneplatnit. Tyto osoby totiž porušují obchodní podmínky Ticketportalu a Ticketmasteru, přeprodej vstupenek je totiž zakázaný. Bohužel bychom tímto potrestali pouze osoby, které si od těchto charakterově nízkých osob lístky zakoupí. Doporučujeme všem fanouškům, aby si vstupenky s vyšší cenou, než je ta pořizovací, na žádných serverech nepořizovali, a nepodporovali tak tyto opovrženíhodné existence," doplnil stanovisko klubu, podle něhož Sparta překupníky vyhledávat nehodlá. 

Související obsah

Překupníci však u nejvyšších a nejsledovanějších domácích soutěží neskončili. Vrhli se totiž i na předprodej vstupenek na podzimní duel NHL v Praze, v němž se střetnou San Jose Sharks a Nashville Predators. Prodejce, který za lístky zaplatil 3 990 Kč, je teď nabízí za šest tisíc korun. Pokud se tak někdo na velký hokejový svátek chystá a nestihne koupit vstupenku v klasickém prodeji, jenž začíná v pátek 29. dubna, nejspíš sáhne hodně hluboko do kapsy. 

Slavia před sezonou představila nové dresy a teď by v nich ráda získala titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události