Parádní fotbalová podívaná v Lize mistrů. City s Realem předvedly úchvatnou bitvu

Tak to byla fotbalová pohádka. Manchester City s Realem Madrid ukázaly v semifinále Ligy mistrů, jak se hraje parádní fotbal. V zápase plných branek a dalších gólových momentů nakonec uspěli domácí, kteří si do Madridu odváží výhru 4:3.

Neuběhlo ani 100 vteřin a Manchester City šel do vedení. Kevin de Bruyne vstřelil nejrychlejší gól v historii semifinále Ligy mistrů a rozjásal domácí publikum. O chvíli později byli Citizens ještě více na koni, když jim dvougólový náskok zařídil Gabriel Jesus.

Jenže Real Madrid se letos může spolehnout na Karima Benzemu. Francouzský forvard opět prokázal svoji střeleckou formu a třináctou brankou v letošní sezoně Ligy mistrů snížil na 1:2.

​Krásný fotbal se ale hrál i nadále. Ve druhém poločase se domácí Manchester opět dostal dvoubrankového náskoku. Tentokrát se prosadil Foden. Nicméně radost Manchesteru trvala pouze chvilku, na druhé straně totiž předvedl gólovou parádu Vinicius Junior, který efektně obešel obránce Fernandinha a upravil skóre na 2:3.

Gólové hody ale pokračovaly dále. Další parádní branku jsme viděli v 74. minutě, kdy se do balónu krásně opřel levačkou Bernardo Silva a Citizens opět vedli o dvě branky. Jenže ani tento výsledek nebyl definitivní.

Laporte totiž ve vápně zahrál rukou a pískala se penalta pro Bílý balet. K míči se opět postavil Karim Benzema, jenž si vzpomněl na Antonína Panenku a pokutový kop bez problémů proměnil. 34letý forvard je tak aktuálně nejlepším střelcem Ligy mistrů se 14 góly.

Manchester City si nakonec v úchvatném zápase udržel vedení 4:3 a do odvety v Madridu bude mít lepší výchozí pozici.

Liga mistrů semifinále:

Manchester City - Real Madrid 4:3
Branky: 2. De Bruyne, 11. Jesus, 53. Foden, 74. B. Silva – 33. Benzema, 55. Vinícius Júnior, 82. Benzema (pen.)