Derby českých tenistek v Madridu ovládla Bouzková. Postupuje i Muchová

Zdroj: profimedia.cz

V hlavním městě Španělska se dnes rozehrálo první kolo antukového turnaje Madrid Open. Karolína Muchová si na úvod ve třech setech poradila s Číňankou Qinwen Zhengovou a poté se na kurtu ve vzájemném souboji představily Karolína Plíšková a Marie Bouzková. Druhá jmenovaná zvítězila ve dvou setech.

Jako první se na kurtu ukázala Karolína Muchová, která vyzvala o pět míst v žebříčku hůře postavenou Číňanku. Úvodní sada se jí nevydařila a jasně prohrála 1:6. Pak ale česká tenistka zabojovala a po setech 6:3 a 6:3 si zajistila postup do další části turnaje. Tam se střetne se 13 hráčkou světa, tedy Švýcarkou Benčičovou.

V Madridu došlo také na souboj českých tenistek. Do duelu lépe vstoupila Marie Bouzková, která za stavu 3:3 vzala Karolíně Plíškové už třetí podání, vedení udržela a set si připsala 6:4. Ve druhé sadě mela Plíšková srovnání na dosah, ale za stavu 5:5 po dvojchybě opět ztratila podání. Její 23letá sokyně pak při svém servisu zápas dotáhla do vítězného konce.