Další sporty

Italský Gandalf baví fanoušky. Volejbalisté slaví ve stylu slavné trilogie

Italský Gandalf baví fanoušky. Volejbalisté slaví ve stylu slavné trilogie
Volejbalisté týmu Sir Safety Conad Perugia slaví ve stylu čaroděje Gandalfa Zdroj: profimedia.cz

S hodně originálním vítězným pokřikem se vytasili volejbalisté italského týmu Sir Safety Conad Perugia, kteří se nechali inspirovat filmovým Pánem prstenů a slavným výrokem čaroděje Gandalfa "Neprojdeš dál." Jejich metoda navíc slaví úspěch.

Volejbalisté Perugie byli v play-off italské ligy na pokraji vyřazení. Pak však přišel zlomový moment, který má na svědomí trenér Nikola Grbič. Ten svým hráčům vštípil taktiku, jenž je inspirována fantasy příběhem Pán prstenů.

"Zrodilo se to po naší porážce ve 3. zápase, kdy jsme se hodně trápili. V dalších dnech jsme o tom mluvili a já jim vysvětlil, jak chci, aby náš blok ve hře vypadal. Ve zkratce to znamenalo: 'Jsem tady, zavírám tento prostor a tudy míč nesmí projít.' Jako motivační proslov jsem citoval frázi z Pána prstenů, takže se kluci rozhodli objednat kopii hole a souhlasili, že si ji vytáhnou v případě vítězství," vysvětlil trenér Nikola Grbič, jak vznikla vítězná oslava ve stylu Pána prstenů a slavné scény, kdy čaroděj Gandalf bojuje s démonem Balrogem a vyřkne větu: "Neprojdeš dál."

Srbský kouč, který si bere čarodějovu hůl při vítězném pokřiku do ruky, byl také ihned přejmenován svými svěřenci na Gandalfa Grbiče.

"Léčba" Pánem prstenů navíc týmu dokonale sedla, Perugia totiž semifinálovou sérii proti Modeně otočila ze stavu 1:2 na 3:2 a zahraje si finále italské volejbalové ligy.

Za ženský tým italské Perugie hrála také česká volejbalistka Helena Havelková, která v dubnu ukončila kariéru, nyní chce hrát beachvolejbal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události