Šlágr na Old Trafford skončil remízou. Bod proti Chelsea zachránil Ronaldo

Zdroj: profimedia.cz

V anglické Premier League se v předehrávce 37. kola na Old Trafford střetly velkokluby Manchester United a londýnská Chelsea. Na gól Alonsa po dvou minutách odpověděl Cristiano Ronaldo a šlágr skončil remízou 1:1.

Prvním poločase Rudé ďábly zachránily mířidla Kantého i Havertze. Oba hráči Chelsea při svých pokusech napálili připraveného de Geu. Gólman United byl zneškodnil i Haverzovu hlavičku v 36. minutě a týmy se do šaten rozešly za stavu 0:0.

Gól padl až v 60. minutě hry. Chelsea konečně zužitkovala tlak a větší střeleckou aktivitu. James z pravé strany našel ve vápně Havertze, a ten centr prodloužil na volného Marcose Alonsa. Španěl, který nastoupil do 150. utkání v Premier League, z první zamířil na vzdálenou tyč a poslal Blues do vedení.

Radost hostů ale dlouho nevydržela. O dvě minuty později za United srovnal hvězdný Cristiano Ronaldo, který nastoupil do druhého zápasu po tragické ztrátě syna. Přesným lobem ho v běhu našel Matič a portugalský kanonýr na dva dotyky poslal míč do sítě.

Po jednobodovém zisku je Chelsea s 66 body stále na třetím místě tabulky. Na druhý Liverpool ztrácí 13 bodů. Manchester United je s 55 body na šesté pozici, zajišťující vstupenku do Evropské ligy. O tři body před ním je Tottenham, naopak tři body za ním mu šlape na paty West Ham, který má zápas k dobru.

Výsledky 37. kola Premier League

Manchester United – Chelsea 1:1 (0:0)
Branky:
62. C. Ronaldo (Matič) – 60. Alonso (Havertz)

Chelsea letos v Lize mistrů vypadla ve čtvrtfinále po bláznivém zápase s Realem Madrid: