West Hamu semifinále Evropské ligy nevyšlo. Inkasoval hned v první minutě

Zdroj: profimedia.cz

Evropské fotbalové soutěže pokračují semifinálovými duely. West Ham United s Tomášem Součkem v poli na domácí půdě inkasoval hned v první minutě a padl s Frankfurtem 1:2. RB Lipsko na poslední chvíli dokázalo ovládnout zápas s Rangers. V Evropské konferenční lize Feyenoord porazil Marseille 3:2. Leicester a Řím remizovali 1:1.

West Ham v prvním vzájemném zápase doma přivítal Frankfurt, který do semifinále přešel přes Barcelonu. Hosté šli do vedení už v první minutě. Rafael Borré poslal centr před bránu, kde si do hlavičky naběhl Ansgar Knauff.

Kladiváři odpověděli ve 21. minutě. Zouma ze standarky nacentroval do vápna, kde míč do brány nasměroval ve výskoku Michail Antonio. Rozhodující slovo ale měli opět hosté. Djibril Sow narážečkou pronikl do vápna a vystřelil. Aréola sice jeho ránu zneškodnil, ale do prázdné brány dorazil Dajči Kamada. Tomáš Souček odehrál celých 90 minut. Vladimír Coufal ani Alex Král do zápasu nezasáhli.

Druhé utkání mezi RB Lipskem a Rangers ovládl německý celek, a to díky trefě Angelina v 85. minutě.

Evropská liga

RB Lipsko – Rangers 1:0 (0:0)
branky: 86. Angeliño

West Ham – Frankfurt 1:2 (1:1)
branky:  21. Antonio (Zouma) – 1. Knauff (Borré), 54. Kamada (Sow)

Semifinále začalo také v Evropské konferenční lize. Přemožitel pražské Slavie, Feyenoord Rotterdam, tentokrát přivítal hosty Marseille. Hned v 18. minutě poslal domácí do vedení Dessers a dvě minuty na to zvyšoval Sinisterra. Stejnou mincí odpověděli za hosty Dieng s Gerson a o přestávce byl stav 2:2. Z kraje druhého poločasu se však podruhé trefil Cyriel Dessers a rozhodl o vítězství Feyenoordu 3:2.

Leicester doma přivítal AS Řím. Hosté od patnácté minuty vedli a už to vypadalo, že se do Itálie vrátí s cenným vítězstvím. Jenže v 67. minutě si vstřelil vlastňák Gianluca Mancici a hráči se rozešli s remízou 1:1.

Evropská konferenční liga

Feyenoord Rotterdam – Olympique Marseille 3:2 (2:2)
branky: 18. Dessers (Sinisterra), 20. Sinisterra (R. Nelson), 46. Dessers – 28. Dieng (Bakambu), 40. Gerson

Leicester City – AS Řím 1:1 (0:1)
branky: 67. Lookman (Barnes) – 15. Pellegrini (Zalewski)

Semifinálovými zápasy pokračuje i Liga mistrů. Liverpool na úvod přejel Villarreal:

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.