šipky

Finále v Dublinu ovládl James Wade, finalista Clayton stále lídrem

Šipkař James Wade je vítězem dvanáctého večera Premier League Darts. V irském Dublinu ukázal skvělé šipky a v dramatickém finále porazil i lídra soutěže Jonnyho Claytona 6:5.

Anglický šipkař si přivezl do Irska skvělou formu a hned ve čtvrtfinále porazil v pěkném zápase Michaela van Gerwena 6:5. Semifinálový duel pak Wade jasně opanoval a porazil další bývalou světovou jedničku Gerwyna Price jasně 6:1.

James Wade tak postoupil do svého pátého finále, kde na něho čekal aktuální lídr Premier League Darts Jonny Clayton. Světová pětka měla dobrý vstup do zápasu, když se dostala do vedení 2:0. Nicméně pak začal hrát skvělé šipky Clayton a dostal se do trháku 4:2.

Související obsah

​V tu chvíli to vypadalo, že si Velšan dojde pro druhé vítězství na turnaji v řadě. Jenže Wade zabral a využil selhání Claytona, který nedokázal zavřít 81 v devátém legu.

Následně Wade zavřel 118 a srovnal stav na 5:5. O osudu utkání tak rozhodl závěrečný leg, ve kterém měli oba hráči šipku na vítězství.

Související obsah

​Nakonec se však radoval James Wade, jenž se tak po výhře 6:5 posunul dělené druhé místo v tabulce Premier League Darts, van Gerwen se však pyšní lepším skórem. I přes finálovou prohru stále Clayton, který má na duo Wade – van Gerwen náskok čtyř bodů.

Tabulka Premier League Darts (po 12 večerech):

  1. Jonny Clayton – 29 bodů
  2. Michael van Gerwen – 25 bodů
  3. James Wade – 25 bodů
  4. Peter Wright – 20 bodů
  5. Joe Cullen – 15 bodů
  6. Gerwyn Price – 13 bodů
  7. Michael Smith – 10 bodů
  8. Gary Anderson – 7 bodů
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události