Hodně špatná reklama. Fanoušci West Hamu napadli německé komentátory

Fanoušci West Hamu při zápase Evropské ligy proti Frankfurtu. Zdroj: Profimedia.cz

Fanoušci fotbalového West Hamu udělali svému oblíbenému celku hodně špatnou reklamu. A to dokonce na domácím stadionu. Během čtvrtečního duelu Evropské ligy mezi Kladiváři a Frankfurtem prý totiž napadli dva německé rozhlasové komentátory. Ti poslali informaci o výtržnostech pomocí mikrofonů přímo do éteru, a upozornili tak na velký skandál. Vedení anglického týmu se případem bude zabývat a hodlá zapracovat na identifikaci i dopadení pachatelů.

Ve čtvrtečním zápase semifinále Evropské ligy mezi West Hamem a Frankfurtem bylo v hledišti pořádně dusno. Když na časomíře běžela 21. minuta, dokázali domácí hráči zásluhou Antonia vyrovnat. U jejich fanoušků pak propukla euforie.

Někteří se dostali do varu takovým způsobem, že napadli dva německé komentátory Tima Brockmeiera a Philippa Hofmeistera. Ti zápas živě komentovali pro stanici ARD. Jednoho z dvojice novinářů prý dokonce udeřili do krku. Navíc jim údajně poničili techniku.

Dvojice o incidentu informovala téměř okamžitě. "Jsme tu napadáni. Na mého kolegu hodili sluchátka," řekl podle listu The Sun přímo do éteru Hofmeister. Oba komentátoři pak byli o poločase přesunuti na jiné místo, odkud mohli nerušeně vysílat. Přesto se i tak ve druhé půli báli o své zdraví. "Neustále máme pocit, že může přijít něco zezadu. Moje sny o anglickém fotbale se rozplynuly," přiznal Brockmeier.

West Ham se k situaci postavil čelem a jeho zástupci uvedli, že se viníky pokusí vyhledat a potrestat. "Klub si je vědom incidentu a bude pracovat na identifikaci pachatele. Pro takové chování tu není místo. V souladu s naším přístupem nulové tolerance bude jméno každého, kdo bude identifikován, předáno policii. Pachatelé dostanou zákaz vstupu na stadion na dobu neurčitou. Nebudou moci ani vycestovat s klubem na venkovní zápasy," prohlásil tiskový mluvčí londýnského celku podle Yahoo News. Ten tak musí řešit kromě těsné porážky i pořádnou ostudu.

​Přestože ale oba muži zažili hodně nepříjemný zážitek, zotavují se dobře. Alespoň podle příspěvku na twitteru, ve kterém o sobě i stavu svého kolegy informoval Philipp Hofmeister: "Daří se nám dobře. Všechno nejlepší všem příznivcům West Hamu, kteří milují fotbal a respektují své soupeře." Samotné utkání skončilo prohrou West Hamu 1:2.