Siniaková schytala kanára, ale postupuje. Kvitová a Fruhvirtová končí

Kateřina Siniaková sice prohrála první set s Chorvatkou Anou Konjuhovou 0:6, ale nakonec se vybičovala k obratu, když následující dvě sady zvládla 6:4 a 6:2. S turnajem v Madridu se naopak loučí už v prvním kole Petra Kvitová, Linda Fruhvirtová a Tereza Martincová, která prohrála s Britkou Emmou Raducanuovou 6:7, 0:6.

Kateřina Siniaková se vrátila po zranění na tenisové kurty vítězně. Po nuceném odstoupení z turnaje v Miami odehrála v pátek svůj první letošní antukový zápas. Delší dobu ale trvalo, než se na cihlové drti dostala do tempa. Proti Chorvatce Konjuhové neuhrála v prvním setu ani jednu hru a odnesla si potupného kanára.

Druhý set ale nabídl zcela jinou podívanou. Hra se vyrovnala a za stavu 4:4 se deblové světové jedničce podařilo soupeřku brejknout, načež set dopodávala, i když musela odvracet dva brejkboly soupeřky. Dokonat obrat se jí podařilo ve třetím setu, soupeřce na svém podání nedala nejmenší šanci a sama jí vzala servis hned dvakrát. Ve druhém kole se utká s Ruskou Rybakinovou.

Tolik už se nedařilo další české tenistce, talentované Lindě Fruhvirtové. Soupeřkou jí byla 55. hráčka světa, Estonka Kaia Kanepiová. Rodačka z Prahy sice v prvním setu vzala své zkušenější soupeřce podání, ale Estonce se podařilo úvodní set otočit na 6:3. Ve druhém setu Fruhvirtová rychle prohrávala 1:4 se dvěma brejky dole, ale podařilo se jí průběh ještě zdramatizovat na 3:4. Na otočku už to ale nestačilo, a tak prohrála 3:6 a 4:6.

​Antuková sezona nezačala pro Petru Kvitovou nejlépe. Po prohrách s Polkou Frechovou, kde musela po prvním setu skrečovat, a Karolínou Plíškovou ji čekala Švýcarka Teichmannová. Česká hráčka tahala za kratší konec provazu od začátku utkání. Prohrála první dva gemy, a i když se jí vzápětí podařilo srovnat, soupeřka si náskok vzala hned zpátky a úvodní sadu vyhrála 6:3.

Špatně začal pro trojnásobnou vítězku turnaje v Madridu i druhý set. Brzy prohrávala 1:3 a utkání směřovalo k rychlému konci. Kvitová ale zabojovala a třemi vyhranými gemy v řadě otočila na 4:3 ve svůj prospěch. Za stavu 5:5 ale 30. hráčka světa opět ztratila podání, čehož soupeřka vzápětí využila k ukončení zápasu.

​Poprvé od roku 2010 tak Kvitová končí v Madridu už v 1. kole. I nadále ale zůstává se třemi tituly nejúspěšnější hráčkou tohoto turnaje v historii. Po dvou triumfech mají Serena Williamsová a Simona Halepová, která tak může českou hráčku dorovnat. Ve druhém kole ji ale čeká druhá hráčka světového žebříčku Paula Badosaová.

I přesto, že se Petře Kvitové aktuálně nedaří, má český tenis nadějné zástupkyně. Do popředí se derou mladé sestry Fruhvirtovy, které byly hosty Snídaně s Novou: