Další sporty

Skvělá zpráva. Cyklistická šampionka se po čtyřech měsících probrala z kómatu

Skvělá zpráva. Cyklistická šampionka se po čtyřech měsících probrala z kómatu
Dráhová cyklistka Amy Pietersová. Zdroj: Profimedia.cz

Dráhová cyklistka Amy Pietersová se po čtyřech měsících od děsivé nehody probudila z kómatu. Trojnásobná mistryně světa si přivodila vážná zranění loni v zimě na soustředění na Pyrenejském poloostrově a musela se podrobit operaci hlavy. Zatím ale není jisté, jestli bude mít nizozemská závodnice nějaké následky.

Cyklistický svět obletěla loni v prosinci špatná zpráva. Trojnásobná mistryně světa v dráhové cyklistice Amy Pietersová měla během soustředění ve Španělsku vážnou nehodu a byla převezena do nemocnice. Tam dokonce podstoupila operaci hlavy a uplynulé čtyři měsíce byla v kómatu. 

Teď se konečně probrala. A to v rodném Nizozemsku, kam byla v lednu převezena z Alicante. "Amy poznává lidi, rozumí tomu, co se říká, a je schopna plnit stále více úkolů. Je schopná neverbálně komunikovat," uvedl podle Eurosportu její tým SD Worx.

Zatím ale není jisté, zda na ní nehoda a dlouhé kóma nezanechaly následky. "Lékaři zatím nemohou říci, jaké příznaky a schopnosti bude Amy mít v důsledku poranění mozku," zaznělo od její stáje. Pietersová ale prodělala i speciální neurorehabilitační program, a tak její okolí věří, že následky budou co nejmenší. 

Související obsah

​Pietersová dokázala třikrát opanovat světový šampionát v bodovacím závodě dvojic v tzv. disciplíně madison. Dařilo se jí ale i v silniční cyklistice – roku 2021 vyhrála nizozemský šampionát a ve stejném roce byla třetí v týmovém závodě na mistrovství Evropy. V roce 2019 opanovala se spolujezdci týmovou časovku na MS a připsala si i řadu dalších úspěchů. 

Na začátku března došlo k vážnému pádu Juliana Alaphilippa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události