Fotbal

Vysmátý Mourinho nečekaně skočil do záběru. Dal mi nejlepší víno, vtipkoval

Vysmátý Mourinho nečekaně skočil do záběru. Dal mi nejlepší víno, vtipkoval
Trenér Leicesteru Brandon Rodgers (vlevo) a kouč AS Řím José Mourinho (vpravo). | Zdroj: Profimedia.cz

Čtvrteční fotbalový duel semifinále Evropské konferenční ligy mezi Leicesterem a AS Řím měl vtipnou a zajímavou dohru. Trenér hostujícího celku José Mourinho se totiž přimotal do rozhovoru svého protivníka z lavičky anglického mužstva Brendana Rodgerse a prásknul na něj zajímavou věc. Kouč Lišek mu totiž prý na uvítanou na King Power Stadium daroval hodně dobré víno, podle Portugalcových slov dokonce to nejlepší na trhu.

Portugalský stratég José Mourinho je proslulý svou výbušností a emocemi, teď se předvedl spíš jako vtipálek. Jeho trenérský protějšek Brendan Rodgers ho před vzájemným zápasem Evropské konferenční ligy mezi Leicesterem a AS Řím přivítal v britském městě vínem a uznávaný kouč ho za to nezapomněl pochválit.

Neudělal tak soukromě, ale před kamerami v pozápasovém rozhovoru. Když Rodgers pilně odpovídal na otázky novinářů, objevil se v záběru a nešetřil superlativy. Ty se však vůbec netýkaly hry. "Dal mi nejlepší víno na trhu," pronesl s úsměvem a zmizel mimo dosah kamer.

Kouč Leicesteru se nenechal rozhodit a vtipně odpověděl. "A stálo hodně peněz," pronesl směrem k Portugalci a oba se tomu ještě jednou dodatečně zasmáli.

Po úvodní bitvě semifinále mohli být oba celkem spokojení. Jejich týmy se rozešly remízou 1:1. AS Řím sice od 15. minuty po brance Pellegriniho vedl, domácí však nakonec srovnali. V 67. minutě si totiž vstřelil vlastní branku Mancini.

Mourinho se k situaci vrátil ještě na oficiální tiskové konferenci, kde k vínu řekl víc. "Brečí, protože je to opravdu drahé, ale chtěl mi dát mou oblíbenou láhev portugalského vína. Je velmi obtížné ho sehnat. Nevím, jak ho sehnal, vím ale, kolik zaplatil," vtipkoval.  

Související obsah

​Oba trenéři se potkali v Chelsea. Když Portugalec trénoval A tým, Rodgers působil v akademii Blues. A dodnes je pojí dobré vztahy. Jak přiznal 49letý Ir, před vzájemným duelem spolu i dlouze hovořili.

Na konci dubna Mourinho neudržel nervy na uzdě, teď sršel dobrou náladou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události