Tenis

Rozhodnuto: Tenisová legenda Boris Becker si odsedí 2,5 roku

Šestinásobný grandslamový vítěz a bývalá světová jednička Boris Becker byl v pátek odpoledne odsouzen na dva a půl roku. Provinil se tím, že po svém bankrotu v roce 2017 zatajil převod 427 tisíc eur (10,4 milionu korun) na účty devíti příjemců, mezi nimiž byla i bývalá manželka Barbara. Dále neohlásil nemovitost v Německu a skrýval bankovní úvěr ve výši 825 tisíc eur (20,2 milionu korun). Proti rozsudku se může odvolat, je nepravomocný.

Legendární tenista Boris Becker byl uznán vinným z maření insolvenčního řízení už před třemi týdny. Provinil se ve čtyřech z 24 bodů obžaloby. Zbývalo tedy, aby si vyslechl od londýnského soudu rozsudek. A ten je zdrcující. Soudkyně Taylorová ho poslala do vězení na dva a půl roku. 

Ve finále to pro Beckera mohlo dopadnout ještě mnohem hůře, protože mu hrozil maximální trest ve výši sedmi let, mohl ale také odejít pouze s podmínkou. Rozhodnutí soudu ale bylo nemilosrdné a Becker jej podle výpovědi přítomných novinářů nesl velmi těžce. "Svalil se dopředu a opřel se o stěnu boxu," popisuje reportér z německého deníku Bild. Beckerovi nepomohlo ani to, že jeho děti psaly údajně soudkyni dopisy, aby požádaly o milost pro svého otce. 

Související obsah

​Se slzami v očích sledovali verdikt soudu přítelkyně Lilian a syn Noah, kteří zmizeli bočním vchodem, aby se vyhnuli veškerému humbuku. Nasedli do mercedesu a křičeli, aby řidič s nimi okamžitě odjel. K verdiktu se pro Bild vyjádřil i právník Burkhard Benecken. "Samozřejmě Boris Becker může tento verdikt napadnout, ale bude trvat několik měsíců, než dojde k řízení. Ale pokud bude hrát dál na nevinného, ​​nemá šanci. Jen s výčitkami svědomí, s přiznáním viny má šanci na podmínečné propuštění. Musí říct, že udělal chyby. Protože to se ještě nestalo."

Příchod Borise Beckera k soudu s partnerkou Lilian:

Přitom si během kariéry vydělal hromadu peněz. Jen z odměn a ze sponzorství si měl přijít na 38 milionů liber (1,1 miliardy korun), což by v přepočtu na hodnotu dnešních peněz odpovídalo asi třem miliardám korun. Po odchodu do tenisového důchodu trénoval současnou světovou jedničku Novaka Djokoviče a pracoval jako spolukomentátor BBC.

O své jmění ale Becker postupně přicházel. Nejdříve čelil velmi drahému rozvodu v roce 2001. Bývalé manželce Barbaře musel tehdy vyplatit 12 milionů liber (350 milionů korun). Ve stejném roce se pak musel vyrovnat s ruskou modelkou, která mu porodila dítě, což ho stálo další miliony liber. Doplácel také na drahý životní styl. Podle britského Mirroru platil měsíčně 22 tisíc liber (640 tisíc korun) za dům ve Wimbledonu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události