šipky

Sedláček nevyužil proti favoritovi čtyři šipky na výhru a končí v prvním kole

Sedláček nevyužil proti favoritovi čtyři šipky na výhru a končí v prvním kole
Zdroj: Profimedia

Český šipkař Karel Sedláček vypadl na European Tour 4 v rakouském Grazu už v prvním kole. Nestačil na 21. hráče světa Stephena Buntinga, kterému podlehl těsně 5:6, když měl v rozhodujícím jedenáctém legu čtyři šipky na výhru.

Začátek zápasu se Karlu Sedláčkovi vůbec nepovedl, když prohrál první tři legy. Ve čtvrté hře ale hned dvakrát trefil maximální počet 180 bodů, což ho dovedlo nejen k prvnímu získanému legu, ale i ke zvýšené sebedůvěře do dalšího průběhu utkání. V pátém legu vzal soupeři na servis a snížil tak na 2:3.

Následně měl Evil Charlie možnost i srovnat skóre, ale netrefil tři šipky na double, čehož dokázal jeho soupeře využít. Sedláček se ale nevzdával a v následujícím legu opět vzal Buntingovi podání a když vyhrál i osmý leg, bylo rázem srovnáno na 4:4. Utkání tak zamířilo do dramatické koncovky. 

Související obsah

​V devátém legu využil Bunting výhody podání a český hráč musel následující dvě hry vyhrát, aby mohl pomýšlet na postup do druhého kola. Základní úkol v podobě udržení vlastního podání zvládl, a tak o vítězi musel rozhodnout poslední jedenáctý leg. V něm měl Sedláček velkou šanci na výhru, když se dostal hned ke čtyřem doublům, kterými mohl uzavřít zápas, ale pokaždé těsně minut. A tak se z postupu do druhého kola raduje jeho soupeř. 

Karel Sedláček a Petr Hrubec představovali ve Snídani s Novou knihu Fenomén šipky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události