Hokej

Ducks zachraňoval gólman, který nebyl ani na střídačce. Navíc nevidí na levé oko

Hrdina zápasu mezi Dallasem a Anaheimem? Jednoznačně brankář Thomas Hodges. Jestli jste toto jméno nikdy neslyšeli, není se čemu divit. V zápase byl jako tzv. emergency goalie, tedy gólman, který nastoupí v případě, že se jednomu z týmů zraní oba brankáři. A to se stalo nyní Anaheimu.

Zápas začal v brance Ducks John Gibson, ale kvůli zranění v horní části těla musel střídat. Do druhé třetiny tak nastoupil Anthony Stolarz, jenž se zranil pro změnu v dolní polovině těla. A Anaheim tak musel využít tzv. emergency goalie, kterým byl Thomas Hodges. Stalo se tak vůbec poprvé v sezoně, kdy musel do branky až "třetí" brankář.

Hodges je rodákem z anglického Shropshire a od 14 let nevidí na levé oko. Ani to ho ale nezastavilo v cestě, aby se stal hokejovým gólmanem. Jenže poslední zápas odchytal za Allen Americans v ECHL v sezoně 2016/2017.

Související obsah

​Nyní ale debutoval v nejslavnější hokejové lize světa. "V životě jsem nebyl takhle nervózní, ale jsem rád, že jsem se neztrapnil," přiznal 28letý gólman v pozápasovém rozhovoru. "Trochu jsem se zadýchal, ale šlo to celkem dobře," dodal.

Pohled na Hodgese v bráně byl hodně zajímavý. Na sobě měl samozřejmě dres Anaheimu, který zdobilo číslo 68, k tomu ale masku a betony Stars. V zápase na něj šly tři střely a jednu za svá záda pustil. Přesto byl hlavním hrdinou, kterému po zápase pogratulovaly oba týmy, a navíc se dočkal obrovského potlesku.

Thomase Hodgese čekala v kabině od spoluhráčů pořádná sprcha:

​"Moc si vážím toho, jak mi fandili domácí příznivci. To bylo neskutečné," byl dojatý nečekaný hrdina zápasu. Když navíc po duelu přišel do šatny Ducks, hokejisté Anaheimu ho přivítali pořádnou sprchou. Dallas nakonec v utkání zvítězil 4:2.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události