Bouzková zadělala na drama. Po skvělé otočce je v Madridu v osmifinále

Zdroj: profimedia.cz

Česká tenistka Marie Bouzková se ve 2. kole na prestižním turnaji v Madridu utkala s Ukrajinkou Jastremskou a po velkém boji a třísetovém zápase postoupila do osmifinále. Přestože rodačka z Prahy ztratila první sadu a ve druhé prohrávala už 5:6, dokázala set dostat do tiebreaku a zvítězit v něm. Poté už bylo utkání jasnou záležitostí 23leté Češky, která Ukrajince už nedala žádnou šanci a po jednoznačném třetím setu oslavila triumf 2:1. Karolína Muchová mocně vzdorovala Belindě Benčičové, nakonec padla 1:2.

Bouzková v prvním kole antukového podniku porazila slavnější krajanku Karolínu Plíškovou a v další fázi turnaje narazila na Dajanu Jastremskou. Úvodní sada se lépe povedla právě ukrajinské hráčce, která nejprve vyhrála vlastní podání a poté Češku brejkla. Po dalším vyrovnaném gemu se navíc dostala do vedení 3:0.

Česká tenistka se poté dočkala a čtvrtá hra patří jí, díky tomu snížila na 1:3. Do konce setu už obě hráčky vyhrávaly své servisy a Jastremská si došla pro vítězství 6:3.

Druhá sada byla o poznání dramatičtější. I když Bouzková hned na začátku znovu ztratila své podání, přidala poté plyn a držela s Ukrajinkou krok. Češka jí totiž vzápětí uštědřila rebrejk a po vlastním servisu se ujala vedení 2:1. Jastremská ale ihned srovnala. Až do stavu 5:5 si obě tenistky držely své servisy, pak však Ukrajinka Češku znovu brejkla.

Třiadvacetiletá rodačka z Prahy však nehodlala končit zápas a své protivnici rovněž zasadila brejkový úder. Za stavu 6:6 tak došlo na tiebreak, v němž dominovala Bouzková, a vynutila si tak třetí rozhodující sadu.

​V ní se role obrátily a dařilo se naopak více Češce. Té pomohla i dvojchyba soupeřky a hned v prvním gemu zaznamenala brejk, jejž následně potvrdila. A přidala další. Jastremská otevřela pravou část kurtu a Bouzková zakončila gem parádním forhendem podél pravé lajny.

Svůj náskok ve třetím setu v poklidu udržovala, za stavu 5:1 udržela nervy na uzdě a dovedla zápas do vítězného konce. Po triumfu 2:1 tak postoupila do osmifinále. Později se dostala do hry také Karolína Muchová, která vyzvala Belindu Benčičovou. S ní sice v prvním setu padla, pak ale dokázala zvítězit a dotáhla duel do třetí sady.

I v ní s favoritkou držela krok, nakonec však prohrála 5:7 a s turnajem se loučí.