Senzace. Čeští hokejisté znemožnili Švédsko. To málem schytalo desítku

Český trenér Kari Jalonen se s asistenty raduje z vysoké výhry nad Švédskem. | Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace porazila v zápase Českých hokejových her Švédsko vysoko 9:3. Vítězství zrežírovali obránce David Sklenička a útočník Petr Holík, kteří zaznamenali po dvou brankách. Holík k tomu přidal ještě dvě asistence. Národní tým si navíc připsal jednu z nejvyšších výher historie od rozdělení republiky.

Mužstvo trenéra Jalonena bylo při střelecké chuti už od úvodního buly a v čase 01:57 oslavilo úvodní trefu. O tu se postaral bek David Sklenička, který vypálil z levého kruhu a jehož střela propadla Enrothovi mezi betony. Z vedení se Češi příliš dlouho neradovali. O čtyři minuty později Švédové totiž srovnali krok, když se ranou z ostrého úhlu prosadil Oskar Lang.

Gólová přestřelka v první třetině pokračovala dál. Zkraje 10. minuty se takřka mezi kruhy dostal k puku David Jiříček a jeho prudký projektil skončil v síti. O chvíli později se český národní tým radoval potřetí. Tentokrát dopravil kotouč za záda brankáře Tre Kronor zadák Libor Šulák.

Začátek druhého dějství rovněž lépe vyšel v Ostravar aréně Čechům. Do samostatného úniku ujel Hynek Zohorna a nedal Enrothovi šanci. Ve 26. minutě se podruhé dočkalo Švédsko. Z takřka nulového úhlu překvapil Langhamera Kellman.

Češi ale rozpoutali gólostroj a ve zbytku druhé dvacetiminutovky ještě třikrát udeřili. Nejprve skóroval z dorážky Petr Holík, poté přidal svou druhou trefu v utkání Sklenička a následně se radoval znovu Holík.

​Hráči Tre Kronor ještě před sirénou zmírnili průběžný stav. Po krásné nahrávce Rosdahla zacílil z levého kruhu zcela přesně Olofsson. V závěrečném dějství čeští hokejisté nepolevili a obtěžkali švédské konto ještě dalšími dvěma góly. Ve 46. minutě se po střele z levého kruhu nemýlil Vojtěch Budík, v 50. pak dodal třešničku na dortu Jakub Flek. Češi tak zvítězili 9:3.

Výsledek zápasu Českých hokejových her:

Česko – Švédsko 9:3 (3:1, 4:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Sklenička (Zohorna, Jiříček), 10. Jiříček (Červenka, Smejkal), 12. Šulák (Blümel, Krejčík), 24. Zohorna (Holík), 30. Holík (Zohorna), 30. Sklenička (Zdráhal, Holík), 33. Holík (Blümel, Červenka), 46. Budík (Flek, Beránek), 50. Flek (Beránek, Kodýtek) – 6. Lang (Aman, Tömmernes), 26. Kellman (Själin, J. Pettersson), 39. F. Olofsson (Rosdahl, Karlkvist)