Hokej

Národní tým hlásí sedm posil z NHL. Voráček na MS nepojede

Národní tým hlásí sedm posil z NHL. Voráček na MS nepojede
Zdroj: profimedia.cz

Vedení české hokejové reprezentace po konci základní části zámořské NHL oznámilo, jací hráči z nejslavnější soutěže světa posílí národní tým před světovým šampionátem ve Finsku. V kabině by se měli objevit brankář Karel Vejmelka, obránci Filip Hronek a Radim Šimek a útočníci Jakub Vrána, Dominik Simon, Dmitrij Jaškin a Tomáš Hertl. Většina posil se připojí před odletem na Švédské hokejové hry, Hertl a Šimek dorazí rovnou do Stockholmu. Přišly ale také dvě omluvenky, a to od Dominika Kubalíka a Jakuba Voráčka.

Generální manažer Petr Nedvěd a hlavní kouč Kari Jalonen získali po konci základní části NHL zajímavé posily. Poté, co jejich týmům skončila sezona, protože se neprobojovaly do play-off, přislíbila účast v přípravě před MS ve Finsku sedmička hokejistů. K týmu by se měli připojit brankář Arizony Karel Vejmelka, útočník Jaškin ze stejného celku, dvojice z Detroitu Filip Hronek a Jakub Vrána, dále Tomáš Hertl a Radim Šimek ze San José a Dominik Simon z Anaheimu. 

"Je skvělé, že kluci z NHL mají zájem reprezentovat a třeba i po 82 zápasech přijedou pomoct českému týmu na světový šampionát. Hráči mi přislíbili svou účast dopředu, konkrétní jména jsme ale na základě dohody s vedením NHL mohli potvrdit až dnes," uvedl Nedvěd v sobotní tiskové zprávě. Zároveň řekl, že většina hráčů se ke zbytku týmu připojí před odletem na Švédské hokejové hry. Hertl se Šimkem pak přijedou rovnou do Stockholmu.

Musel však také oznámit, že reprezentace nemůže počítat s Jakubem Voráčkem a Dominikem Kubalíkem, kteří se omluvili. "Kuba Voráček mi říkal, že v průběhu sezony prodělal několik drobnějších zranění a spoustu zápasů odehrál pod prášky tlumícími bolest, proto se teď potřebuje dát v první řadě v následujících měsících zdravotně dohromady. I Dominik Kubalík přiznal, že celá sezona byla pro něj hodně náročná. A vzhledem k tomu, že nemá v NHL podepsanou smlouvu, potřebuje co nejdelší letní pauzu, aby se co nejlépe připravil na příští ročník. Oba kluci mi říkali, že je to moc mrzí a že budou letos nároďáku držet palce na dálku," řekl k absentující dvojici.

Související obsah

​V úvahu připadá ještě účast Filipa Zadiny, ten ale prozatím není zdravotně v pořádku. "Filip musel na operaci slepého střeva. Ještě ale není jisté, zda kvůli tomu přišel o možnost startovat na mistrovství světa. Jsem domluven s generálním manažerem Red Wings Stevem Yzermanem, že si příští týden zavoláme a řekneme si, jak to s Filipem vypadá,“ přiznal generální manažer národního týmu. 

Případné další posily budou moci být ohlášeny až po konci prvního kola play-off. 

Hráči z NHL, kteří doplní národní tým pro Švédské hokejové hry:

Brankář: Karel Vejmelka (Arizona Coyotes).

Obránci: Filip Hronek (Detroit Red Wings), Radim Šimek (San José Sharks).

Útočníci: Jakub Vrána (Detroit Red Wings), Tomáš Hertl (San José Sharks), Dominik Simon (Anaheim Ducks), Dmitrij Jaškin (Arizona Coyotes).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události