Sparta proti Hradci ztratila body, Slovácko skončí nejhůř čtvrté

Fotbalový Baník v zápase se Slováckem. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Sparty ve 2. kole skupiny o titul jen remizovali s Hradcem Králové a ztratili další body. Slovácko naopak porazilo Ostravu 3:1 a v letošním ročníku Fortuna ligy skončí nejhůř čtvrté. Velkou měrou se na výhře podílel Václav Jurečka, který zaznamenal hattrick. Mladá Boleslav v semifinále skupiny o udržení přehrála České Budějovice a zahraje si finále skupiny proti Olomouci. Ta ukončila sezonu Liberci. Večer se hraje ještě duel mezi Spartou a Hradcem Králové.

Sparta musela ještě před utkáním řešit problém. Při rozcvičce se jí totiž zranil Adam Hložek, kterého nahradil Jakub Pešek. Z nečekané ztráty se Letenští oklepali velmi brzy a už v prvním poločase zahrozili několika šancemi. Z žádné ale nedokázali skórovat. Ani Hradec nezůstal pozadu a rovněž se před brankou domácích ocitl v několika dobrých příležitostech.

Úvodní branka padla až v 52. minutě. Poté, co Leibl stáhl v pokutovém území Čvančaru, nařídili sudí ve prospěch domácích penaltu. K její exekuci se postavil Dávid Hancko a bezpečně ji proměnil.

Hradec však nesložil zbraně a v 66. minutě vyrovnal. Rada rozehrál standardní situaci, před brankou se k míči dostal Leibl a dopravil balon do sítě. V nastavení měli hosté velké štěstí, Čvančara totiž zacílil těsně vedle tyče. Branka už ale nepadla a Sparta remizovala s Hradcem 1:1.

Ostravský Baník se na půdě Slovácka dostal už v 6. minutě do vedení, o těsný náskok ale v dalším průběhu utkání přišel. Deset minut po startu druhého poločasu rozhodčí odpískali ve prospěch domácích penaltu, kterou proměnil Jurečka. Stejný hráč se v 69. minutě trefil znovu.

Tentokrát si naběhl až před Laštůvku a zkušeného brankáře bez váhání propálil. V nastavení navíc po střele z malého vápna zkompletoval hattrick. Slovácko po výhře skončí v tabulce letošního ročníku nejhůř čtvrté.

​Sezona naopak skončila pro Liberec. Ten podlehl Olomouci 0:2 a ve skupině o umístění dohrál v semifinále. Finálovou bitvu si proti sobě zahrají právě Olomouc a Mladá Boleslav, jež díky jediné trefě Douděry porazila jihočeské Dynamo.

Fortuna liga: 2. kolo skupiny o titul:

FC Slovácko – FC Baník Ostrava 3:1 (0:1)
Branky: 55. Jurečka (pen.), 69. Jurečka (Havlík), 90+5. Jurečka – 6. Ji. Klíma

AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 52. Hancko (pen.) – 66. Leibl

Fortuna liga: skupina o umístění, semifinále:

FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)
Branky: 87. Douděra

FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)