Dúbravka deptal střelce Liverpoolu, ti přesto vyhráli. City se vrátilo do čela

Duel anglické Premier League mezi Newcastlem a Liverpoolem. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový Liverpool porazil v zápase 35. kola anglické Premier League jediným gólem Newcastle a dočasně se dostal na první místo tabulky. Vítězství Reds nad Strakami zařídil trefou v 19. minutě Keita, domácí se pak sice snažili vyrovnat, to se jim ale nepodařilo. Před vlastními fanoušky tak museli skousnout porážku. Na jejich straně byl hrdinou slovenský brankář Dúbravka, jenž pochytal řadu velkých šancí. Ve večerním duelu Citizens rozstříleli Leeds a vrátili se do čela soutěže.

Svěřenci trenéra Kloppa se díky vidině první příčky Premier League pustili do duelu s Newcastlem s velkým elánem a už v 19. minutě mohli oslavit úvodní trefu. Keita přebral balon od Joty, protáhl balon na malém vápně a přízemní střelou překonal Dúbravku. Následně mohl navýšit těsný náskok Mané, střelou z hranice vápna však gólmana Newcastlu nepřelstil.

Na konci prvního poločasu domácí vsítili gól, pomezní sudí však zvedl praporek a signalizoval ofsajd. To potvrdil i VAR a branka nebyla uznána. Ještě před odchodem do šaten Dúbravku protáhl Jota, slovenský gólman však skvěle vyškrábl balon na roh.

​I ve druhé půli sváděli hráči Reds neúspěšné souboje se strážcem svatyně Newcastlu. V 59. minutě si na něm vylámal zuby znovu Jota, stejný hráč ho nepřekonal ani v 73. minutě. Poté United vstřelili další branku, jež kvůli ofsajdu nakonec neplatila. V závěru se ještě několikrát vyznamenal Dúbravka, který za svá záda už nepustil žádný balon. Gól nepadl ani na druhé straně, a Liverpool tak vyhrál těsně 1:0.

Do večera se pak Reds vyhřívali na první příčce, pak ale rozehrál svůj zápas Manchester City. Ten rozstřílel Leeds čtyřmi góly a znovu se vrátil na první příčku, kde má náskok jediného bodu.