Hokej

Detroitu došla trpělivost. Na střídačce skončil trenér Blashill

Detroitu došla trpělivost. Na střídačce skončil trenér Blashill
Jeff Blashill na střídačce Detroitu | Zdroj: Profimedia

Jen co skončila základní část NHL, tak přišel první trenérský vyhazov. Novou sezonu už nezačne na střídačce Detroitu kouč Jeff Blashill. Společně s ním končí i jeho asistent a trenér gólmanů.

Blashill byl druhým nejdéle sloužícím trenérem v NHL. U Detroitu byl sedm sezon, ale hned šestkrát tým nedostal do play-off. Delší štaci má pouze Jon Cooper, jenž je na lavičce Tampy Bay už deset let.

Osmačtyřicetiletý kouč zaznamenal u Red Wings 204 výher, 261 porážek a 72 proher v prodloužení nebo na nájezdy. V historii Detroitu zapsal šestý největší počet výher a s 537 odkoučovanými zápasy se zařadil na páté místo organizace.

Do Detroitu přišel 9. června 2015 a nahradil Mikea Babcocka, jenž odešel do Toronta. Pouze v první sezoně dokázal Blashill s týmem postoupit do play-off, kde ale vypadl hned v prvním kole s Tampou.

Související obsah

​Letos Red Wings chybělo na boje o Stanley Cup 26 bodů a v celé NHL tým skončil až na 25. místě. "Myslím, že organizace jde správným směrem. O tom není pochyb. Na sezoně jdou najít pozitiva. Byly chvíle, kdy si náš tým vedl opravdu dobře. Několikrát jsme ukázali opravdu velkou a mimořádnou obětavost. Porazili jsme spoustu dobrých týmů," řekl Blashill po posledním zápase, ve kterém Detroit porazil New Jersey 5:3.

Kromě Blashilla skončil také jeho asistent Doug Houda a trenér brankářů Jeff Salajko.

Blashill vedl také Filipa Zadinu, který letos vstřelil i tuto krásnou branku:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události