Dvě penalty v závěru a pořádné drama. Šlágr mezi Slavií a Plzní nepoznal vítěze

Souboj o titul ve Fortuna lize mezi Slavií a Plzní. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová Slavia ve šlágru kola remizovala s Plzní 1:1. Oba góly padly z penalt v posledních minutách zápasu. Nejprve se radovala Slavia, o pár okamžiků později Plzeň ze stejné situace srovnala a pomohla si v boji o titul. Rozehrály se také další boje o záchranu. Jablonec přivítal Karvinou, která se mohla stát v případě prohry prvním sestupujícím celkem. A protože na severu Čech prohrála 0:2, s nejvyšší soutěží se loučí. Fotbalisté Bohemians přivítali Pardubice a se svým soupeřem padli o jediný gól. Zlín si nebral servítky s Teplicemi a triumfoval vysoko 3:0.

V důležité bitvě o titul mezi druhou Slavií a vedoucí Plzní se hlediště dostalo do varu už v 17. minutě, kdy se v první velké šanci zápasu ocitl Oscar. Olayinka mu prostrčil balon z levého křídla, střela jeho spoluhráče z hranice malého vápna však skončila těsně vedle vzdálenější tyče.

O dvě minuty později se dostal do úniku Tecl, jemuž spadl pod nohy brankář Staněk a rozhodčí zapískal pro Slavii penaltu. Po zhlédnutí videa ale své rozhodnutí odvolal. Po půlhodině hry zastavil Buchu v dobré příležitosti Hovorka. Chvíli před přestávkou si naběhl do vápna Traoré a pálil z úhlu, Staněk však výborně zakročil.

Ve druhém poločase se oba týmy snažily prolomit obranu soupeře, to se jim však až do závěrečných minut nedařilo. V samotném závěru Plzeňští zahráli v pokutovém území rukou a sudí po konzultaci s VARem ukázali na penaltový puntík.

​K exekuci penalty se postavil Ondřej Kúdela a bezpečně ji proměnil. O pár okamžiků později však dostala možnost kopat penaltu také Plzeň. Na 1:1 tak po nekompromisní střele srovnal Beauguel. Slavii se tak začíná prvoligový titul vzdalovat.

Jablonec hrál na podzim Evropskou konferenční ligu, na jaře se však zamotal do záchranných bojů a musel bodovat, aby se vyprostil z příček, které zaručují baráž o udržení.

Mužstvo, u něhož skončil trenér Rada, se nakoplo k dobrému výsledku a proti Karviné se dvakrát prosadilo. Jednou skóroval Martinec, který se radoval už v 15. minutě, druhý zásah zaznamenal Zelený.

Karviná naopak po porážce definitivně sestupuje z první ligy. K nechtěné baráži se přiblížili fotbalisté Bohemians, kteří se střetli s Pardubicemi. Utkání rozsekla jediná branka. Tu vstřelil v 8. minutě Hranáč, jenž si naskočil na centr z rohového kopu a uklidil balon ke vzdálenější tyči. Pardubičtí se tak vyhoupli do bezpečných vod, klokani naopak v tabulce klesli.