Český národní tým porazil Rakousko a ovládl České hokejové hry

Jakub Flek v zápase české reprezentace proti Rakousku. | Zdroj: Profimedia.cz

Čeští hokejoví reprezentanti se v posledním duelu Českých hokejových her střetli s Rakouskem a po vítězství 4:1 opanovali celý turnaj. V Ostravar Aréně se proti jižním sousedům prosadili Sklenička, Jiříček, Černoch a Budík. Národní tým tak obhájil prvenství z loňska.

Češi načali cestu za vítězstvím už zkraje 5. minuty, kdy rakouského brankáře znemožnil obránce Sklenička. Ten vypálil z vlastního pásma a kuriózní brankou přes celé hřiště otevřel skóre.

Na další gól se čekalo až do poloviny zápasu. V čase 30:56 přiklepl Blümel kotouč Davidu Jiříčkovi, jenž projektilem od modré rozvlnil síť rakouské klece. O půl minuty později Rakušané vývoj skóre zdramatizovali. Po šikovné teči překonal Lukeše Benjamin Nissner a dostal svůj tým na dostřel jediné trefy.

Na časomíře ale uplynuly jen dvě minuty a český celek svůj náskok zvýraznil. Svěřenci trenéra Jalonena dostali výhodu přesilové hry, kterou využili. Na konci povedené akce byl Jiří Černoch a ranou zpoza brankové čáry přidal třetí český zásah.

​V 52. minutě udělali čeští reprezentanti za skóre definitivní tečku. Gólem se blýskl Vojtěch Budík, jenž se proháčkoval z vlastní třetiny až před rakouskou svatyni a chladnokrevně poslal kotouč za Starkbaumova záda.

Češi se tak mohli radovat nejen z výhry, ale také z triumfu na turnaji. Ten získali i díky Švédsku, které porazilo Finsko.

Výsledky nedělních zápasů Českých hokejových her:

Česko–Rakousko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Sklenička (Budík, Černoch), 31. Jiříček (Blümel, Flek), 34. Černoch (Flek, Blümel), 52. Budík (Sklenička) – 32. Nissner (Kirchschläger, Wolf)

Švédsko–Finsko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Söderblom (Roos, Pudas), 31. Roos (F. Olofsson)