Hokej

Posily z extraligy i zúžení kádru. V národním týmu končí Šulák či Budík

Český národní tým v neděli porazil Rakousko a opanoval České hokejové hry. Po skončení turnaje oznámilo vedení národního týmu další změny v kádru před blížícím se MS ve Finsku. Po konci hokejové extraligy s k týmu připojí čtveřice finalistů, s dresem se lvíčkem na prsou se naopak loučí dvanáct hokejistů. Jsou mezi nimi i Libor Šulák, Vojtěch Budík nebo Jakub Jeřábek.

Česká hokejová reprezentace opět mění složení. Hlavní trenér Kari Jalonen se po Českých hokejových hrách rozloučil hned se dvanácti hráči. Na MS se nepodívají brankář Petr Kváča, obránci Lukáš Kaňák, Vojtěch Budík, Jakub Jeřábek, Libor Šulák a Richard Nedomlel a ze hry jsou i útočníci Jan Hladonik, Adam Klapka, Patrik Zdráhal, Pavel Kousal, Jan Fridrich a Ondřej Beránek. 

"Bylo to pro nás hodně těžké rozhodování. Zvláště po tak povedeném turnaji v Ostravě. Ale i to k hokeji patří. Všem dvanácti hráčům moc děkujeme za to, jak všechny tréninky a zápasy odmakali,“ uvedl generální manažer Petr Nedvěd. 

Ten také oznámil, že mužstvo doplní čtyři hráči z finálových bojů extraligy, kteří se k týmu připojí před Švédskými hokejovými hrami. Z Třince dorazí Tomáš Kundrátek a David Musil, ze Sparty byli povoláni Filip Chlapík a Michal Moravčík. "Jsme domluveni, že by všichni měli zasáhnout, stejně jako posily z NHL, už do našich zápasů ve Stockholmu," řekl Nedvěd. 

Související obsah

​Z plánů naopak musel realizační tým vyškrtnout bývalé slávisty Vladimíra Sobotku a Ronalda Knota. Oba zastavily zdravotní problémy. "Oslovili jsme i Vladimíra Sobotku, který se ale omluvil kvůli zraněnému zápěstí, se kterým dohrával finále play-off," řekl ohledně sparťanského forvarda. U Knota zranění nespecifikoval.  

Po posledních změnách tak na soupisce národního týmu figurují 3 brankáři, 10 obránců a 16 útočníků.

Takhle vypadal první trénink pod Kari Jalonenem. Kádr se od té doby výrazně změnil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události