Hokej

Chceš hrát v KHL? Na reprezentaci zapomeň. Svazy vydaly tvrdá opatření

Chceš hrát v KHL? Na reprezentaci zapomeň. Svazy vydaly tvrdá opatření
Hokejisté Finska - ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Reprezentační dres, nebo KHL. Takové dilema stojí před finskými a švédskými hokejisty, kteří stále zůstali v nejvyšší ruské soutěži. Rozhodnutí obou svazů citovala v pondělí zpravodajská agentura Reuters.

Jaký Finové zaujímají vůči agresi na Ukrajinu postoj, se dalo vypozorovat už odchodem Jokeritu Helsinky z KHL. Finský klub k tomuto kroku sáhl i přes to, že celou příští sezonu bude muset vynechat. Nyní se k bojkotu přidal i finský hokejový svaz. "Postoj finského svazu je jasný. Hráči, kteří působí v Rusku, si v příští sezoně za reprezentační tým nezahrají," citovala oficiální prohlášení agentura Reuters. 

Ke svým severským kolegům se připojili i Švédové, kteří ale oficiální prohlášení chtějí zveřejnit až po sezoně. Už v tuto chvíli je ale jasné, že na letošní mistrovství světa nepovolají žádného hráče, který se v Rusku zapojil do vyřazovacích bojů. "Zatím můžeme potvrdit pouze to, že žádný z hráčů, který nastoupil v play-off KHL, nebude v nominaci na mistrovství světa ve Finsku," zní jasný vzkaz na východ Evropy. 

Související obsah

​V KHL tuto sezonu působilo celkem 31 finských a 30 švédských hokejistů. Jejich počet se ale v průběhu ročníku značně snížil, ať už z důvodu odchodu Jokeritu z KHL (16 Finů a 3 Švédi), nebo samostatném odlivu jednotlivých hráčů, kteří museli zaplatit tučné pokuty plynoucí z porušení smlouvy. 

Vedení KHL nařídilo klubům, aby podpořily útok na Ukrajinu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události