Tenis

Bouzková se marně prala o čtvrtfinále. Po více než tříhodinové bitvě padla

Bouzková se marně prala o čtvrtfinále. Po více než tříhodinové bitvě padla
Marie Bouzková | Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Marie Bouzková na turnaji v Madridu končí v osmifinále. Po úspěšné kvalifikaci a skalpech Karolíny Plíškové a Dajany Yastremské nestačila na Rusku Jekaterinu Alexandrovovou, které po 3 hodinách a 4 minutách podlehla 7:6 0:6 a 5:7. Na turnaji v Madrídu už tak nezbyla žádná česká hráčka.

Osmifinálové utkání mezi Marií Bouzkovou a Jekatěrinou Alexandrovovou se odehrálo pod zataženou střechou. Do zápasu lépe vstoupila ruská tenistka, která vyhrála první dva gamy a náskok brejku se jí dařilo držet až do stavu 4:3. Poté se ale mladé Češce podařilo prolomit soupeřky podání a srovnala na 4:4. První set nakonec zamířil do tiebreaku, který nakonec lépe zvládla Marie Bouzková a dostala se tak do vedení. 

Druhá sada se ale české tenistce vůbec nepovedl. Neuhrála v něm ani jeden gam, a tak bylo za pouhých 33 minut hotovo. O vítězce tak musel rozhodnout třetí set. I na jeho začátku tahala Bouzková za kratší konec. Její ruská soupeřka se dostala do vedení 3:1 a s nadějemi české hráčky na postup to už vypadalo zle nedobře. 

Související obsah

​​Bouzková ale zabojovala a srovnala na 3:3. Poté sel ale Alexandrovové podařilo opět utéct na rozdíl dvou gamů a za stavu 5:3 měla dokonce tři mečboly. Ani jeden ale nevyužila. Další šance na ukončení zápasu pak přišla o gem později, nicméně i tentokrát byla česká hráčka úspěšnější a srovnala na 5:5.

Za tohoto stavu a průběhu utkání byla v psychické výhodě česká hráčka. I s přispěním několika chyb soupeřky se dostala do vedení 40:15 na podání soupeřky, ale nadějně rozehraný gam nedotáhla do konce, což Alexandrovovou opět povzbudilo. Ve dvanácté hře třetí sady se Ruska dostala k dalším dvěma mečbolům, a tentokrát proměnila už ten první. Po 3 hodinách a 4 minutách se tak raduje z výhry 6:7 6:0 a 7:6.

Tenisová legenda Boris Becker byla odsouzena ke dvěma a půl rokům vězení: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události