Z Rutty po bitce tekla krev. Český obránce se zapojil do drsné šarvátky

Série play-off NHL mezi Tampou Bay a Torontem bude asi velmi výživná. Ukázal to už první zápas, ve kterém došlo v závěru k velké rvačce. Bitky se zúčastnil i obránce Jan Rutta, který si odnesl krvavý šrám na hlavě.

Vyhrocený duel přinesl několik soubojů a tvrdých úderů. Už v první třetině si hodně zákeřně počínal útočník Toronta Kyle Clifford, který zezadu trefil protihráče Coltona a odnesl si trest na pět plus do konce utkání.

Ke zmíněné hromadné potyčce pak došlo v polovině třetí třetiny za už rozhodnutého stavu 5:0 pro Toronto. Vše vyvolal útočník Wayne Simmonds, který u mantinelu tvrdě dohrál Jana Ruttu.

Za tento zákrok byl Kyle Clifford vyloučen:

Následně se puk dostal za branku Maple Leafs a zde došlo k velkému konfliktu. Do rvačky se dostal i český obránce, jehož soupeřem byl Morgan Rielly. 28letý kanadský bek uštědřil Ruttovi několik tvrdých úderů, a spoluhráč Ondřeje Paláta tak odjížděl na střídačku s krvavým zraněním.

​31letý český obránce nepatří k vyhlášeným rváčům. Ostatně vůbec poprvé se porval až letos na konci dubna v duelu proti Nashvillu a svůj boxerský debut vyhrál. Nyní zaznamenal bolestivou porážku.