Hokej

Play-off NHL začalo dvěma prasárnami. Zákeřnost zezadu předvedl i kapitán

Hokejová NHL je drsná soutěž a v play-off se ještě přitvrzuje. Důkazem je hned první hrací den vyřazovací části, během kterého byly k vidění dva ostré zákroky zezadu, za které budou jejich autoři možná čelit i dodatečným trestům.

První ze zákeřných zákroků předvedl Kyle Clifford z Toronta už v sedmé minutě utkání s Tampou Bay. Nejprve čistě dohrál českého obránce Jana Ruttu, ale od něj zamířil k Rossu Coltonovi, jehož zezadu poslal na mantinel. Útočník Lightning přitom vůbec nebyl v držení puku, takže žádný kontakt nečekal.

Rozhodčí nejprve Clifforda poslali na trestnou lavici s dvouminutovým vyloučením, ale po přezkoumání videa trest změnili a kanadský křídelník byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Toronto pětiminutové oslabení ovšem přežilo a díky pěti gólům vyhrálo 5:0. Cliffordův zákrok ovšem stanovil ráz utkání, které bylo vyhrocené až do konce a do bitky se dostal i český obránce Jan Rutta.

Související obsah

​O druhou "prasárnu" se postaral kapitán Minnesoty Jared Spurgeon. Jeho Wild prohrávali minutu a půl před koncem se St. Louis Blues 0:4 a 32letý obránce dal najevo svou frustraci. Po souboji s Pavlem Bučněvičem se oba hráči ocitli na ledě. Rus klečel zády k Spurgeonovi, když se kapitán naštval a vší silou krosčekoval nic netušícího soupeře na achilovku. Bučněvič naštěstí vyvázl bez zranění.

Spurgeon byl za tento zákrok potrestán pouze dvouminutovým vyloučením:

NHL oddělení pro hráčskou bezpečnost už se podle zdrojů ESPN tímto zákrokem zabývá. Spurgeon přitom patří mezi nejslušnější hráče v celé lize. Letos za 65 zápasů nasbíral jen 10 trestných minut, loni v 54 utkáních dokonce jen šest. Při vyhodnocování jeho zákroku mu bude hrát do karet, že za celých 12 sezon v NHL nebyl ani jednou disciplinárně trestán.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události