Hokej

Mladý český gólman mění tým. Draftový výběr New Jersey si zahraje ve Finsku

Mladý český gólman mění tým. Draftový výběr New Jersey si zahraje ve Finsku
Brankář Jakub Málek | Zdroj: profimedia.cz

Český brankář Jakub Málek už nebude chytat za hokejový Vsetín. 20letý gólman se domluvil na angažmá s týmem Ilves Tampere, který hraje v nejvyšší finské lize. Talentovaný hráč, jenž byl v minulém roce draftován týmem New Jersey Devils, tak dělá další krok ve své kariéře.

"Přišla chvíle, která pro mě není lehká. Nastal čas, kdy se musím se Vsetínem rozloučit. Moc mi to tu přirostlo k srdci, ale z hokejové stránky je čas posunout se zase o krok dál. Za celou dobu mi přišla spousta nabídek, nikdy ale nebudu litovat toho nejlepšího rozhodnutí, že jsem zůstal a mohl se rozvíjet právě tady," prohlásil Málek pro klubové stránky VHK ROBE Vsetín.

Český brankář působil ve Vsetíně už od útlého mládí. Následně se talentovaný gólman dostal do A-týmu a střihl si dvě sezony v Chance lize. Nyní ho čeká další výzva v podobě nejvyšší finské soutěže.

Související obsah

Jakub Málek se také na přelomu roku objevil na juniorském světovém šampionátu, které však bylo kvůli koronaviru předčasně ukončeno a odloženo na léto. Mimo to se 20letý brankář dočkal velké pocty, když si ho v draftu NHL vybral tým New Jersey Devils.

Brankář Jakub Málek byl i hostem pořadu Nastavený čas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události