Fotbal

Souček by měl zůstat v Anglii, říká Fukal. Co si myslí Panenka a Lafata?

Souček by měl zůstat v Anglii, říká Fukal. Co si myslí Panenka a Lafata?
Tomáš Souček se raduje z gólu | Zdroj: Profimedia

Tomáš Souček obléká dres West Hamu od ledna 2020 a již od prvních zápasů se stal neodmyslitelnou oporou týmu, která měla podíl na vzestupu londýnského klubu do bojů o evropské poháry. Není tedy divu, že je na přestupovém trhu horkým zbožím. Zájem o něj podle italských médií projevil i slavný Juventus, ale podle bývalého reprezentanta a experta Milana Fukala by měl i nadále zůstat v anglické Premier League. Naopak David Lafata a Antonín Panenka si českého reprezentanta v Juventusu umí představit.

Dva roky a 55 dní. Taková doba uplynula od chvíle, kdy Tomáš Souček začal zápas Premier League na lavičce náhradníků West Hamu, namísto v základní sestavě. Takovou nenahraditelnou personou v londýnském klubu je. Není se ale čemu divit. Pro West Ham je nyní důležitější závěr Evropské ligy, ve které se dostal už do semifinále a stále z ní vede cesta do prestižní Ligy mistrů. 

Tu už si ale Souček může zahrát v jiném klubu, protože podle italských médií má o něj zájem slavný Juventus Turín. "Nebudu a nemůžu to komentovat," řekl pro TN.cz prezident Staré dámy Pavel Nedvěd. Podle Milana Fukala by ale přestup Tomáše Součka do jiné soutěže nebyl ideální. "Nejsem úplně přesvědčený, že by měl odcházet, i vzhledem k národnímu týmu, do jiného státu. Protože učit se řeč a všechno od začátku není úplně jednoduché," vysvětlil Fukal.

Související obsah

​West Ham se před Součkovým příchodem potácel v sestupových vodách. Ze Slavie pouze hostoval a londýnský tým za něj byl povinen zaplatit přestupovou částku 16,2 milionu eur (400 milionů korun) pouze v případě, pokud se udrží v Premier League. Kladiváři nakonec dokončili sezonu na 16. místě. V následujícím ročníku pak skončili na šesté příčce a letos jsou tři kola před koncem sedmí. Jako bonus navíc postoupili do semifinále Evropské ligy.

"Tomáš Souček ukázal, že má na anglickou ligu. V první sezoně na sebe upozornil tím, že dával hlavně góly. Teď se jeho tým dostal z bojů o sestup do boje o pohárová umístění. Což znamená, že k tomu přispěl i on. Já bych za sebe řekl, že nastal čas možná na to, aby se posunul do lepšího týmu v anglické lize," myslí si Fukal.

Související obsah

​Podle bývalého reprezentačního obránce ale záleží hlavně na tom, jaké ambice tým z Londýna má. "West Ham už je na hranici prvních šesti týmů v Anglii. Hrají o vršek. Otázkou je, jak smýšlí jako klub. Jestli to je výjimečná sezona, která se jim povedla nadstandardně, a teď budou hrát klidný střed tabulky, nebo chtějí každý rok hrát o pohárová umístění. Pokud by platila druhá varianta, tak by bylo zbytečné, aby Tomáš Souček odcházel z klubu a z pozice, kterou si vydobyl. V opačném případě by zase byl čas na to, aby se přesunul do lepšího klubu, protože mám pocit, že je ambiciózní a chtěl by se posunout někam výš," je přesvědčený Fukal. 

K potenciálnímu přestupu Tomáše Součka do Juventusu se vyjádřil i historicky nejlepší ligový střelec David Lafata. "Já bych mu to hrozně přál, protože Juventus má trochu jiný zvuk. Myslím si, že jako defenzivní hráč s velkou produktivitou na jeho post má velkou šanci se tam prosadit. To už bude záležet i na zdraví a jestli dostane šanci. Strach bych o něj neměl.

S bývalým hráčem Sparty souhlasí i Antonín Panenka: "Já myslím, že styl, kterým hraje, by mu v Itálii vyhovoval ještě více než v Anglii. Jeho zápasy často sleduji. Má výhodu, že má stabilní formu a předvádí neustále nadstandardní výkony. Samozřejmě není tolik vidět, jako ofenzivní hráči, ale každé mužstvo potřebuje takový typ hráče, jako je Tomáš Souček."

Tomáš Souček loni podruhé v kariéře vyhrál Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události