Liverpool je prvním finalistou Ligy mistrů. Po první půli se ale klepal o postup

Fotbalisté Liverpoolu jsou prvním finalistou letošní Ligy mistrů. Postup se ale pro ně nerodil vůbec lehce, když Villarreal po první půlce vedl 2:0 a smazal tak ztrátu z prvního utkání. Svěřencům trenéra Kloppa se ale povedlo utkání otočit na konečných 3:2. O druhém finalistovi se rozhodne ve středu večer mezi Realem Madrid a Manchesterem City.

Liverpool si v úvodním duelu na domácí půdě vypracoval nadějný náskok, když vyhrál 2:0. Villarrealu se ale odveta podařila pořádně zdramatizovat už ve třetí minutě. Estupiňán odcentroval na hranici malého vápna, kde míč sklepl Capoue na Boulaye Diu, který neměl problém zakončit do prázdné branky. Pro Žlutou ponorku to byl začátek utkání z říše snů.

Liverpool mohl vstřelit důležitý vyrovnávací gól ve 14.minutě, ale Keitova střela z hranice vápna jen těsně přeletěla břevno branky domácích. A tak to byli opět domácí, kteří gólově udeřili. Stalo se tak čtyři minuty před koncem prvního poločasu. Capoue odcentroval do vápna, kde našel hlavu Francise Coquelina, který skákal úplně osamoceně a rozvlnil síť za Alissonem podruhé. Ztrátu z prvního zápasu se Villarrealu podařilo smazat už během první půle, a tak se mohlo začínat od začátku.

​Do druhého poločasu už vstoupil úplně jiný Liverpool. Takový, který známe po celou dobu letošní sezony. Svému soupeři prakticky nepůjčoval míč a dostal se i do první šance, ale rána Trenta Alexandera Arnolda skončila pouze na břevně. O sedm minut později se už ale svěřenci trenéra Kloppa mohli radovat. Salah přistrčil míč na Fabinha, který překvapivou střelou mezi nohama prostřelil Rulliho.

Neuplynulo ani pět minut a bylo srovnáno. Alexander-Arnold přesným pasem našel Luise Díaze a střídající hráč upravil skóre na 2:2. Rázem tak byl výrazně blíže postupu do finále Ligy mistrů Liverpool. Anglickému týmu se navíc povedlo skóre úplně otočit. Sadio Mané utekl obráncům domácích, obešel brankáře a střelou do prázdné branky poslal svůj tým do vedení.

V závěru utkání ještě viděl druhou žlutou kartu domácí Étienne Capoue, a tak musel hřiště předčasně opustit. Proti deseti si už Liverpool vedení bez problémů pohlídal a po dvou výhrách 2:0 a 3:2 postoupil zaslouženě do finále Ligy mistrů.

Odveta semifinále Ligy mistrů:

Villarreal CF – Liverpool FC 2:3 (celkově 2:5)

Branky: 3. Dia (Capoue), 41. Coquelin (Capoue) – 62. Fabinho (Salah), 67. L. Díaz (Alexander-Arnold), 74. Mané

ČK: Capoue