Fotbal

Čtyři roky natvrdo. Známý fotbalista bude pykat za sexuální obtěžování

Čtyři roky natvrdo. Známý fotbalista bude pykat za sexuální obtěžování
Fotbalista Celty Vigo Santi Mina. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalista Santi Mina s velkou pravděpodobností půjde do vězení. Hráč Celty Vigo byl odsouzen za sexuální zneužívání, kterého se měl dopustit v roce 2017. Soud ve španělské Almerii definitivně rozhodl o trestu – šestadvacetiletý útočník vyfasoval čtyři roky nepodmíněně. Navíc zaplatí peněžitou pokutu. Obránce Ibizy David Goldar, jenž v případu také figuroval, byl zproštěn obvinění.

V roce 2017 se měl fotbalista Celty Vigo dopustit sexuálního obtěžování, teď sklízí "ovoce" svého chování. Soud ve španělské Almerii mu totiž po projednání případu udělil vysoký trest. Santi byl sice osvobozen z obvinění ze znásilnění, vyfasoval však flastr za sexuální obtěžování. 

Bývalý mládežnický reprezentant dostal čtyři roky natvrdo a soudní zákaz přiblížení k oběti. Navíc musí zaplatit pokutu 50 tisíc eur, tedy více než 1,2 milionu korun. Sám ale trvá na své nevině a vůči trestu se ještě může odvolat. Zadák Ibizy David Goldar, který měl být spolupachatelem, protože počínání Miny nezastavil, vyvázl bez trestu. 

Celta Vigo, jež je současným Minovým celkem, hráče dočasně vyhodila z týmu a zahájila s ním disciplinární řízení.

​"V důsledku rozhodnutí provinčního soudu Almeria se Celta rozhodla zahájit disciplinární řízení. Z toho důvodu a jako preventivní opatření bylo rozhodnuto o dočasném vyloučení hráče z tréninku prvního týmu," uvedli zástupci klubu v prohlášení podle ESPN.

Související obsah

​"RC Celta respektuje právo hráče na obhajobu, ale je povinna přijmout opatření proti těm událostem, které notoricky podkopávají obraz klubu a přímo útočí na jeho hodnoty," doplnili. 

Mina dříve působil ve Valencii, poté se přesunul právě do Celty Vigo. Letos v jejím dresu odehrál 35 utkání, v nichž zapsal devět branek a pět asistencí. 

​Sexuální skandál se řešil i v NFL, když trenér Jacksonvillu osahával slečnu v baru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události