MMA

Režisér filmu o Procházkovi: Naučil mě, že být blázen je v pořádku

Od středy 4. května se můžete na Voyo podívat na zbrusu nový film o českém MMA zápasníkovi Jiřím Procházkovi. Režisérem snímku Jiří Procházka – Cesta bojovníka je Petr Hrubec, který se rozpovídal o tom, jak snímek vznikal a čím ho nejlepší český fighter inspiroval.

"Chtěl jsem ukázat Jirkovu energii, protože já vnímám život podobně jako on. Cítím, že to, co předává, tak má smysl a lidi tím inspiruje a motivuje. Možná někdo úplně nerozumí všemu, co říká a jak žije, ale všichni cítí tu silnou energii," začal své povídání režisér Petr Hrubec.

"Jirka ji má, a i kvůli tomu ho fanoušci sledují. Jirka se mi otevřel, protože už se nějakou dobu známe. A jestli to přispěje ve světě k něčemu dobrému, tak budu jenom rád. A jestli se film povedl? To nechám na hodnocení diváků," usmíval se Hrubec.

Související obsah

​Samotný Procházka byl pro Hrubce velkou inspirací. "Inspiroval mě tím, že v jakoukoliv chvíli udělá to, co si myslí, že je pro něj dobré. To znamená, že třeba jí u stolu a najednou cítí, že by měl vyskočit a zastínovat si. Je mu jedno, že je plná hospoda a plný sál lidí. On prostě vyskočí a zastínuje si," prozradil.

"Inspiroval mě tím, že mám být autentický a dělat to, co cítím. Jestli cítím, že si chci dát dvacet kliků, tak si dám prostě dvacet kliků. Jestli cítím, že mám dneska chuť na pivo, tak si dám pivo. Musí tam být ta bezprostřednost. Neřešit to, že vyskočím a budu vypadat jako blázen. Tím mě hodně inspiroval a moc se mi to líbí," pokračoval Hrubec. "Nejsem ještě tak úplně bezprostřední jako on, neumím tolik vypínat hlavu, ale Jirka v tom je světová extratřída," přiznal vzápětí.

Související obsah

​Natáčení podle režisérových slov probíhalo bez sebemenších problémů. "Nebyla tam žádná nepříjemná chvíle. Jen to bylo opravdu náročné. Měli jsme čtyři natáčecí dny a chtěli jsme je vydojit do maxima. Jsou tam záběry z východu slunce. Spali jsme nějaké tři až čtyři hodiny. Musím poděkovat všem členům týmu, protože to jsou absolutní profíci. Východ slunce byl ve 4:20, řekli jsme, že jdeme, tak jsme šli a nikdo neřekl ani slovo. S Jirkou taky žádná nepříjemnost nebyla. Všechno, co jsme chtěli, tak udělal," dodal na závěr Hrubec.

Film Jiří Procházka – Cesta bojovníka můžete sledovat od 4. května na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události