MMA

Bellator se vrací do Francie! Sledujte odvetu MMA legend v příznivém čase

Americká MMA organizace Bellator se po zastávce na Havaji vrací do Evropy. V rámci nadcházející tour po dvou letech zamíří do Paříže, kde v roce 2019 jako první organizace světového MMA uspořádala první galavečer. Pro diváka z území České republiky a Slovenska to znamená, že tentokrát si může vychutnat odvetné střetnutí legend Ryana Badera s Cheickem Kongem či veterána Yoela Romera v příznivých hodinách, bez brzkého vstávání a probdělé noci. Podívejte se, jak Bellator 280 sledovat a co na vás v pátek v kleci čeká.

Jak sledovat?

Celkem bude hlavní město Francie hostit 14 zápasů. Vy můžete galavečer Bellator 280 sledovat v pátek 6. května v přímém přenosu a příznivém čase od 19:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

Odveta Ryan Bader vs. Kongo 2

Bellator se vrací do Francie, do země, kde bylo MMA dlouho zakázané. A pro speciální galavečer si přichystal dlouho očekávaný zápas. Ryan Bader nastoupí v hlavním zápasu proti místní legendě Cheicku Kongovi. V roce 2019 v San José jejich duel nepoznal vítěze a byl kvůli nechtěnému šťouchnutí do oka prohlášen za "no contest". Nyní organizace hodlá fanouškům po celém světě doručit vytouženého vítěze. A opět bude ve hře pás šampiona těžké váhy.

Bývalý wrestler, držitel černého pásu v bjj a ikona Bellatoru Ryan Bader bude po opuštění polotěžké váhy potřetí bránit pás nejtěžší kategorie. V kariéře absolvoval tři odvetné zápasy a pokaždé odešel jako vítěz. Nyní se mu do cesty opět postaví rival Cheick Kongo a je jasné, že rivalové spolu mají nevyřízené účty.

"Nepřátelství jde od Konga a z jeho týmu. Oni mě nazývají zákeřným zápasníkem. On řekl, že mě měl tam (během prvního zápasu), kde chtěl, takže teď je to pro mě mnohem víc vyhrocené. Ale zároveň prostě půjdu do klece a udělám práci jako vždy. Chci prostě získat čistou, přesvědčivou výhru, a tím tu kapitolu uzavřít," řekl šampion Bader na tiskové konferenci.

Bader pás naposledy obhájil na body proti Valentinu Moldavskému. Ale nechybělo málo a soupeře ukončil v prvním kole:

​Konga do klece nežene jen touha znovu se představit na půdě rodné Francie a před domácími fanoušky, ale také touha dokázat, že je lepším zápasníkem než Bader, a hlavně šance ukořistit trůn těžké váhy, čímž by se ve 46 letech stal nejstarším šampionem napříč světovými organizacemi v historii MMA. Zkušený bijec s titulem mistra světa v thajském boxu v kleci působí od roku 2001, prošel řadou organizací včetně UFC, kde si připsal skalp například další legendy Mirka Cro Copa. V Bellatoru absolvoval už 17 zápasů s bilancí 13-3-1NC.

"Bude pro francouzský lid skvělé získat pás na domácí půdě a ukázat, že Francie je skvělá země pro MMA," řekl Kongo před největším zápasem v závěru kariéry. Ačkoli má s Baderem nevyřízené účty, tvrdí, že zášť vůči Američanovi nechová. "Nemám proti němu vůbec nic. Teď mám ale příležitost jít do klece a být sám sebou. Nemusím už nic dokazovat, jen chci ukázat práci, kterou mám za sebou. Trash-talk a zlou krev nechávám stranou," pronesl Kongo na tiskové konferenci.

Zdroj: Nova Sport

Jak to vidí bookmakeři?

Sázkovky mají jasného favorita. Na vítězství úřadujícího šampiona Ryana Badera je nízký kurz kolem 1,2. To na domácího Francouze se kurz na výhru pohybuje kolem 3,7.

Na co se těšit dál?

Jak už bývá dobrým zvykem, na kartě dostane příležitost řada francouzských prospektů. Představí se například Yves Landu, UFC veterán Thibault Gouti či neporažený ranař Fabacary Diatta. Ale zraky fanoušků se upínají na hlavní předzápas večera, ve kterém se do klece vrací strach nahánějící kubánský wrestler Yoel Romero, který po opuštění UFC ve 45 letech započal v Bellatoru novou kariéru v polotěžké váze. Proti olympijskému medailistovi (stříbrná medaile ze Sydney, pozn. red.) se postaví Alex Polizzi. Toho po třech vítězstvích v řadě, včetně drtivého triumfu nad bývalým šampionem Rafaelem Carvalhem, čeká největší zápas kariéry. Kdo vyhraje souboj wrestlerů?

Související obsah

Zápasová karta

Hlavní karta

Ryan Bader (29-7, 1 NC) vs. #2-Cheick Kongo (31-11-2, 1 NC) – o titul těžké váhy

Yoel Romero (13-6) vs. #7-Alex Polizzi (10-1) – polotěžká váha

Davy Gallon (20-7-2) vs. Benjamin Brander (13-8) – lehká váha

#6-Lorenz Larkin (23-7, 1 NC) vs. Kyle Stewart (15-5) – střední váha

Mike Shipman (14-3) vs. Gregory Babene (21-11, 1 NC) – střední váha

Prelims karta

Pedro Carvalho (12-5) vs. Piotr Niedzielski (16-4) – pérová váha

Lewis Long (19-6) vs. Thibault Gouti (14-5) – velterová váha

Fabacary Diatta (8-0) vs. Jordan Barton (6-2-1) – pérová váha

Søren Bak (15-1) vs. Charlie Leary (17-12-1) – domluvená váha do 72,5 kg

Yves Landu (16-9) vs. Gavin Hughes (10-2) – lehká váha

Nicolò Solli (3-1, 1 NC) vs. Levy Carriel (3-0) – velterová váha

Lucie Bertaudová (3-3) vs. Katarzyna Saduraová (5-4) – muší váha

Youcef Ouabbas (2-0) vs. Matthieu Duclos (2-1) – střední váha

Victor Verchere (5-1) vs. Bourama Camara (4-1) – velterová váha

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události