Tenis

Zlomilo mi to srdce. Djokovič smutní nad Beckerovou tragédií. Modlím se, řekl

Zlomilo mi to srdce. Djokovič smutní nad Beckerovou tragédií. Modlím se, řekl
Novak Djokovič se svým bývalým trenérem Borisem Beckerem. | Zdroj: Profimedia.cz

Světová tenisová jednička Novak Djokovič politoval svého bývalého kouče Borise Beckera, který byl za finanční machinace odsouzen na 2,5 roku do vězení. Pověděl totiž, že má kvůli tvrdému trestu pro svého přítele zlomené srdce.

"Mám kvůli němu zlomené srdce," řekl Djokovič podle serveru NEWS.com k uvěznění Borise Beckera, jenž byl nedávno odsouzen a musí si odpykat více než dvouletý trest. 

S bývalým německým tenistou ho tři roky pojil profesní vztah, a i díky jeho koučování vyhrál šest majorů a dva wimbledonské tituly. Až do současnosti ale zůstali přáteli, a tak není Srbovi jedno, jak šestinásobný grandslamový vítěz ve dvouhře dopadl. 

"Je to dlouholetý přítel a bývalý trenér. Je to někdo, koho ve svém životě považuji za blízkou osobu. Hodně přispěl k úspěchům v mé kariéře," nechala se slyšet světová tenisová jednička. 

"Nebudu zacházet do podrobností o rozsudku, protože nejsem v pozici, abych to mohl udělat. Ale jako jeho přítel jsem za něj velmi smutný," doplnil. Veleúspěšný tenista, jenž vyválčil už dvacet grandslamových prvenství, také zadoufal, že Becker z vězení vyjde bez poskvrny. 

Související obsah

​"Doufám, že až vyjde ven, bude schopen žít zase normálně. Jeho život se rozhodně změní, takže nevím, jak to pro něj dopadne. Ale modlím se za něj," uzavřel hráč, jenž na sebe letos neupozornil oslnivými výkony na kurtu, ale svému odporu k očkování a absenci na Australian Open. 

Tenisová hvězda minulosti Boris Becker byl odsouzen a čeká ho vězení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události