Hokej

Slovenský gólman se těšil na MS, ale musí zůstat v NHL. Bere to jako podraz

Slovenský gólman se těšil na MS, ale musí zůstat v NHL. Bere to jako podraz
Adam Húska v dresu New Yorku Rangers Zdroj: Profimedia

Slovenský brankář Adam Húska už se těšil, jak bude startovat na nadcházejícím mistrovství světa ve Finsku. Jenže gólman, který patří newyorským Rangers, musí zůstat v Americe, jelikož byl zařazen do tzv. taxi squadu (sestavy náhradníků, kteří cestují s A-týmem). A u Húsky je znát, že celou situaci bere tak trochu jako podraz.

Húska už byl téměř na cestě ke slovenskému národnímu týmu, ale objevila se komplikace. "V úterý jsem měl letět a otočili mě, že se musím hlásit v New Yorku Rangers. Keitha Kinkaida, který měl být trojka, bolí záda. Nejsem s tím spokojený, protože se mi prodlužuje čekání. Doufám, že mě co nejdříve pustí, abych mohl posílit reprezentaci," řekl v rozhovoru pro web sport.aktuality.sk.

Přesto se startu na šampionátu 24letý gólman nevzdává. "Udělám všechno pro to, abych mohl přijet a pomoct národnímu týmu, i když to nedokážu ovlivnit. Je to trochu podraz od Kinkaida. Nikdo nechce být v taxi squadu, protože se tam pořádně netrénuje. On jel domů a musím tam být já. Teď musím čekat na to, jestli Keith bude zdravý, nebo ne. Řekl jsem vedení Rangers, že chci velmi jet na mistrovství světa," pokračoval Húska.

"Celý rok mi nedává příliš smysl. Například to, jak se ke mně v průběhu sezony zachovali. Podával jsem lepší výkony než Kinkaid, ale větší prostor dostával on. Stále mi házeli něco pod nohy. Doufám, že mě na šampionát pustí," dodal rozmrzelý gólman, který v sezoně naskočil pouze do jednoho zápasu NHL proti Coloradu, což je doposud jeho jediný start v nejlepší hokejové lize světa.

Související obsah

​K jeho uvolnění k reprezentaci nepomohlo ani to, že Slovák Oto Haščák je dlouhodobým skautem Rangers. "Všechno řešilo vedení Rangers. Měl jsem vyřízené papíry, letenku, odvoz na letiště. Místo toho mě čeká New York. Doufám, že se to vyřeší co nejrychleji," přeje si Húska.

Jedinou výhodou pro něj je, že s ním slovenský nároďák počítá. "Jsem za to rád. Vždy se chci připojit k týmu, když to jde. Z herního hlediska jsem měl na farmě dobrý rok. Jsem na sebe pyšný, jak jsem to všechno zvládl," dodal na závěr Húska, jenž letos v AHL odchytal 29 zápasů s úspěšností zákroků 90,2 %.

Světový šampionát v ledním hokeji začíná 13. května a Slovensko obstará hned zahajovací duel, ve kterém se střetne s Francií.

Problémy s nominací řeší i trenér českého nároďáku Kari Jalonen, jenž přišel o další dva hráče:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události