José Mourinho se neudržel, postup AS Řím do finále řádně oplakal

Trenér AS Řím José Mourinho | Zdroj: Profimedia.cz

Nebude to jeho největší finále trenérské kariéry, ale dost možná nejvíce vydřené a zasloužené. José Mourinho je v posledních letech hodně kritizován a fotbalovou veřejností není zdaleka řazen mezi nejlepší kouče současnosti. On přesto zvládl postoupit se svým týmem do finále nové evropské soutěže, postup pořádně oplakal.

Přes nizozemské Vitesse, norský Bodø/Glimt a anglický Leicester se povedlo římskému AS postoupit do finále Evropské konferenční ligy, kde se potká s přemožitelem Slavie ve čtvrtfinále nové evropské soutěže. Giallorossi stačila domácí výhra 1:0, kterou vystřelil ofenzivní klenot Tammy Abraham.

Velmi emotivně celou situaci vzal portugalský kouč José Mourinho, který je v posledních letech hodně kritizován. Ten měl v posledních sekundách utkání slzy v očích, následně byl zápas ukončen a jeden z nejúspěšnějších trenérů fotbalové historie skončil v objetí své lavičky.

Portugalský taktik se stal navíc prvním trenérem v historii, kterému se povedlo dostat do finále Ligy mistrů, Evropské ligy a Evropské konferenční ligy. Rodák ze Setúbalu dovedl od dob Porta každý tým, který kdy koučoval, do finále některé ze soutěží (evropské poháry či domácí pohár).

"Minulý rok jsem vyhrál Ligu mistrů s Chelsea, letos chci vyhrát Konferenční ligu. Chci vyhrávat trofeje každý rok, José Mourinho je pro mě velmi důležitý člověk," pronesl střelec Tammy Abraham.

Ve finále Evropské konferenční ligy se proti sobě postaví AS Řím a přemožitel Slavie ze čtvrtfinále, nizozemský Feyenoord. Duel se odehraje v albánské Tiraně, a to 25. května na stadionu Kombëtare, kam se vejde nad 22 000 fanoušků.

Feyenoord vyhrál dvakrát Pohár UEFA, poslední klubová trofej se datuje na sezonu 2017/18, kdy celek z Rotterdamu vyhrál domácí pohár. AS Řím nikdy v žádné větší evropské soutěži netriumfoval, od posledního poháru navíc uplynulo již čtrnáct let. V roce 2008 vyhráli Giallorossi Coppa Italia.