Fotbal

UEFA opět trestala. Slavii zavře populární tribunu, klub dostal i pokutu

UEFA opět trestala. Slavii zavře populární tribunu, klub dostal i pokutu
Fanoušci Slavie v utkání s Feyenoordem Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Fotbalová UEFA se vrátila k dubnové odvetě Evropské konferenční ligy mezi pražskou Slavií a rotterdamským Feyenoordem. Organizace řídící evropský fotbal se rozhodla Pražanům uzavřít na jeden zápas slavnou Tribunu sever, klub navíc obdržel mastnou pokutu.

Slavia byla dodatečně potrestána za chování svých fanoušků během utkání s Feyenoordem. Kontrolní, etický a disciplinární orgán UEFA zavřel na příští domácí zápas v evropských pohárech Tribunu sever. Příznivci pražského klubu se podle jeho slov dopustili hned několika prohřešků. 

Přesněji se mělo jednat o používání nepovolené pyrotechniky, vhazování věcí na hrací plochu a také o blokování veřejných průchodů stadionu. Následující domácí duel v předkole Ligy mistrů či v Evropské konferenční lize tak bude bez podporovatelů na levé straně stadionu z pohledu laviček.

Související obsah

​Samotný klub dostal pokutu ve výši 15 000 eur (přibližně 369 000 korun) za to, že během utkání uzavřel únikové východy. Pro Slavii to není první trest, kdysi měla uzavřený stadion i v utkání domácí soutěže a to poté, co fanoušci házeli pyrotechniku do sektoru Olomouce.

Slavia po posledním derby převzala klíč od Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události