Fotbal

Hvězdný parťák Součka obvinil sudího z korupce: Jak můžeš být tak špatný?

Hvězdný parťák Součka obvinil sudího z korupce: Jak můžeš být tak špatný?
Declan Rice | Zdroj: Profimedia

Cesta fotbalistů West Hamu Evropskou ligou skončila v semifinále, když byl nad jejich síly německý Frankfurt. Vyřazení velmi těžko nesl kapitán a největší hvězda týmu Declan Rice, který v tunelu velmi nahlas pokřikoval na rozhodčího Gila Manzana a obvinil ho z korupce. Vůbec se mu nelíbila nějaká jeho rozhodnutí, jako byla například červená karta pro Aarona Cresswella.

Když rozhodčí Gil Manzano naposledy ve čtvrtek večer foukl do píšťalky, fotbalisté Frankfurtu mohli začít slavit. Velmi si to užili i jejich příznivci, kteří v obrovském počtu obsadili hrací plochu. Ve fotbalistech West Hamu se mísily naprosto odlišné emoce, což dal na první pohled nejvíce najevo kapitán londýnského týmu Declan Rice.

Na sociálních sítích uniklo video, kde se po zápase pořádně opřel do hlavního rozhodčího. "Rozhodčí! Rozhodčí! Je to tak ubohé. Jak můžeš být tak špatný? Upřímně, pravděpodobně jsi kur*vsky zaplacený. Z*urvená korupce!" nebral si vůbec žádné servítky. 

Související obsah

​A co se 23letému fotbalistovi nelíbilo? Prvním sporným momentem byla červená karta pro spoluhráče Aarona Cresswella, kterou dostal už v 17. minutě po stažení hráče Frankfurtu z pozice posledního. "Vyloučení bylo pravděpodobně správné, když se na to podívám zpětně," řekl Rice po vychladnutí emocí. Přesto si našel další důvody pro kritiku rozhodčího Manzana. "Některá rozhodnutí dnes večer byla opravdu špatná. Vypadalo to, že všechny sporné momenty byly pro ně (fotbalisty Frankfurtu). Abych to uzavřel, když je na hřišti někdo, kdo je proti tobě, těžko něco uděláš," hledal mladý fotbalista viníka vyřazení svého týmu. 

Ostatně za nesouhlas s výroky rozhodčího dostal Rice žlutou kartu už během utkání, k čemuž došlo na konci prvního poločasu. Jestli bude mít fotbalistovo chování a výroky nějakou dohru, zatím nebylo rozhodnuto. Čeká se na oficiální pozápasovou zprávu rozhodčího. K incidentu se vyjádřil také tiskový mluvčí Kladivářů. "Klub si je vědom toho, že video koluje po sociálních sítích, ale nebude se k němu dále vyjadřovat, dokud nebude zvážena zpráva rozhodčího z druhého zápasu semifinále Evropské ligy UEFA proti Eintrachtu Frankfurt."

Související obsah

​Po vypadnutí v semifinále přišel West Ham definitivně o možnost zahrát si v příští sezoně v Lize mistrů, čehož by dosáhl, kdyby celou Evropskou ligu vyhrál. Postup z Premier League je již nyní také vyloučený, a tak svěřence trenéra Moyese čeká boj o Evropskou ligu nebo Evropskou konferenční ligu. 

Zatímco v Evropské lize se Frankfurtu velmi daří, v Bundeslize to taková sláva není. O víkendu nestačil na Leverkusen, za který skóroval i Patrik Schick:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události