Kouč West Hamu ohrozil podavače míčů a viděl červenou, pak si z toho utahoval

David Moyes viděl od rozhodčího za svůj zkrat červenou kartu Zdroj: Profimedia

Pouť fotbalistů West Hamu Evropskou ligou skončila v semifinále. Nepříznivý vývoj odvetného utkání proti německému Frankfurtu nesl velmi těžce především kouč londýnského týmu David Moyes. Svoji frustraci si vybil na podavači míčů, když po něm vzteky nakopl míč. Sice ho netrefil, ale i tak od rozhodčího dostal červenou kartu a zbytek utkání musel sledovat z tribuny.

Celkové vítězství v Evropské lize bylo pro West Ham poslední šancí, jak si v příští sezoně zahrát Ligu mistrů. Šance se ale po semifinálovém duelu proměnila v prach. Po domácí porážce 1:2 Londýňané nezvládli těžký úkol v podobě výhry na hřišti Frankfurtu, který se těší velmi dobré podpoře svých fanoušků.

Naděje na postup se téměř rozplynula už v 17. minutě, kdy Aaron Cresswell viděl červenou kartu a West Ham šel do desíti. O devět minut později navíc skóroval domácí Rafael Borré a sen Tomáše Součka a spol. o příští sezoně v Lize mistrů začínal mizet v dáli. Ve zbytku zápasu se hosté marně snažili dobývat obranu německého týmu, což pořádně frustrovalo trenéra Davida Moyese.

​V 77. minutě si vyžádal balón od podavače míčů, aby jej mohl rychle vrátit do hry, ale mladík mu jej neposkytl tak rychle, jak by si představoval. To Moyese rozlítilo a míč nakopl zpátky směrem k mladíkovi. Ačkoliv ho netrefil, viděl od rozhodčího červenou kartu. Po utkání se za svůj zkrat omluvil. "Nakopl jsem míč směrem k podavači. Omlouvám se za to, ale hodil mi ho zpátky příliš jemně. Měl jsem to pěkně nalité na volej," vyprávěl na tiskové konferenci s úsměvem.

Z výsledku utkání mu už ale příliš do smíchu nebylo. "Těžké zklamání, ale jsem na hráče extrémně hrdý za to, jak hráli i v oslabení. Bojovali jsme, měli jsme šance, ale musíme pogratulovat Frankfurtu. Přejeme mu teď hodně štěstí," sdělil Moyes po zápase. Podobné pocity měl i český obránce ve službách Kladivářů Vladimír Coufal. "Po dvaceti minutách jsme šli do deseti, což kompletně změnilo náš plán. Bylo to pro nás těžké. Snažili jsme se odevzdat maximum, ale oni hráli jako velký tým. Porazili nás a my jim teď přejeme hodně štěstí."