Fotbal

Žádné smilování! Slavia tvrdě potrestala vlastní fanoušky za chování proti Plzni

Žádné smilování! Slavia tvrdě potrestala vlastní fanoušky za chování proti Plzni
Fanoušci Slavie během utkání s Viktorií Plzeň Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Vedení Slavie Praha vyhodnotilo kamerové záznamy z nedělního utkání proti Viktorii Plzeň a potrestala tři vlastní fanoušky. Po dobu pěti let mají zákaz vstupu na stadion, musí zaplatit pokutu ve výši padesáti tisíc korun a budou muset uhradit i vzniklou škodu, protože porušili návštěvní řád.

Zmínění fanoušci během utkání proti Viktorii Plzeň neoprávněně vstoupili na hrací plochu, házeli předměty na hrací plochu a ničili majetek. "Jednoznačně odmítáme tolerovat ohrožení zdraví hráčů a ostatních návštěvníků stadionu a budeme pokračovat v intenzivním vyšetřování kamerových záznamů a dalšího důkazního materiálu ze zápasu SK Slavia Praha s FC Viktoria Plzeň," stojí v oficiálním prohlášení na klubovém webu

Aktuálně druhý tým nejvyšší české soutěže také varoval, aby se podobné chování neopakovalo. "V případě, že dojde k opakování rozsáhlého vhazování předmětů na plochu ohrožujícího bezpečnost hráčů a realizačních týmů, je SK Slavia Praha připravena přistoupit k instalaci zábranových sítí tak, jak je to běžné na celé řadě evropských stadionů," upozornila Slavia své fanoušky. 

Související obsah

​Jak se k celému incidentu postaví Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, zatím není jasné. Oficiální verdikt byl měl padnout příští týden ve čtvrtek.

Fotbalisté Slavie si v březnu převzali pomyslný klíč od Prahy za vyhrané derby proti Spartě: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události