MMA

Bader je opět šampionem těžké váhy. Veterán Romero umlátil soupeře

Ikona Bellatoru Ryan Bader opět uhájil titul v těžké váze. V hlavním zápase večera porazil na body domácího Cheicka Konga a rozesmutnil fanoušky v pařížské Accor Aréně. Parádní výkon pak předvedl bývalý bojovník UFC Yoel Romero, který zvítězil po dominantním výkonu a ukázal, že v 45 letech stále nepatří do starého železa.

Souboj Bader vs. Kongo byl zároveň odvetou jejich prvního střetnutí z roku 2019, které tenkrát vítěze nenašlo. Zápas byl totiž předčasně ukončen poté, co Bader trefil svého soka do oka.

Jejich souboj v pařížské hale tak měl nabídnout vyhrocenou podívanou. Nicméně americký šampion Bellatoru od začátku ukazoval svoje wrestlerské schopnosti a svému francouzskému protivníkovi toho příliš nedovolil.

Kongo tak po třech kolech věděl, že bude muset zápas ukončit předčasně, aby mohl myslet na titul v těžké váze. I přes několik pěstních potyček, ve kterých byl Francouz nebezpečný, si však Bader držel svoje vedení na body a soupeře často držel u pletiva. V tomto stylu pak i utkání skončilo, což znamená, že Ryan Bader dokázal i napotřetí uhájit pás těžké váhy v organizaci Bellator.

Související obsah

V hlavním předzápase večera zazářil Yoel Romero, který ve svých 45 letech předvedl famózní výkon. Celý zápas Kubánec ukazoval svoji dominanci a rozdával přesné rány. Zápas nakonec skončil předčasně. Pár vteřin před koncem totiž Romero ukázal skvělou kombinaci, po které se jeho soupeř Alex Polizzi jen velice těžko držel na nohou. Rozhodčí tak raději zápas zastavil a přisoudil bývalému bojovníkovi UFC výhru.

Výsledky Bellator 280:

Hlavní karta:

Ryan Bader porazil Cheicka Konga po jednomyslném rozhodnutí (50-45, 50-45, 50-45), Bader udržel pás šampiona těžké váhy
Yoel Romero porazil Alexe Polizziho po TKO – 3. kolo
Davy Gallon porazil Benjamina Brandera po TKO – 2. kolo
Lorenz Larkin porazil Kylea Stewarta po TKO – 1. kolo
Gregory Babene porazil Mikea Shipmana po KO – 1. kolo

Podívejte se na TKO v podání Yoela Romera:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události