Češi jsou ve Švédsku stoprocentní, proti Finsku se činily posily

Radost českých hokejistů z branky proti Finsku Zdroj: Profimedia.cz

Karel Vejmelka čelil v debutu v národním týmu pouhým dvanácti střelám, inkasoval pouze po úniku ve třetí části. Tomáš Hertl a Radim Šimek již zapsali první body a pomohli tak k výhře 3:1. Celek Kariho Jalonena triumfoval i podruhé a v neděli bude útočit na vítězství na celém turnaji, a to podruhé v řadě.

V sestavě národního týmu se objevil už Tomáš Hertl, který se objevil po boku Jiřího Smejkala a Jakuba Vrány. Radim Šimek si zahrál zase vedle nejproduktivnějšího českého obránce v letošní sezoně NHL Filipa Hronka.

Hrálo se hodně opatrně, do první tutovky se dostal zkušený Anttila, ale tomu se nepovedlo v brankovišti poslat kotouč do sítě. Pokračovalo se tak ve vyrovnaném utkání, oba celky se dostávaly do šancí, ale velké šance nepřicházely až do závěru druhé části.

To se národní tým prosadil během půlminuty hned nadvakrát. Nejdříve se v brankovišti dostali ke kotouči Blümel a Červenka, nakonec se prosadil nejspíše střelec Pardubic. O 29 sekund později to bylo již o dvě branky, Jiří Smejkal využil akce Tomáše Hertla a ze slotu se trefil za záda finského brankáře.

​V polovině třetí třetiny Finové snížili na rozdíl jediné branky. Petrus Palmu ujel české obraně, aby následně vymáchal Karla Vejmelku v jeho reprezentačním debutu. Finové se následně chystali na závěrečný tlak, ale Sallinen si počínal nedovoleně proti Krejčíkovi a národní tým duel končil přesilovkou.

David Krejčí se na startu početní výhody zjevil sám před brankářem, ale dlouho čekal a nakonec nevystřelil. Brzy jej to ale nemuselo mrzet, protože Finové odvolali Olkinuoru a olomoucký forvard se ze střední třetiny do opuštěné klece nezmýlil. V neděli bude celek Kariho Jalonena útočit na výhru na druhém turnaji EHT v řadě.

Euro Hockey Tour:

Finsko – Česko 1:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 49. Palmu (Armia) – 37. Blümel (Šimek, Hronek), 38. Smejkal (Hertl, Musil), 60. Krejčí

Reprezentační trenér Kari Jalonen poskytl TN.cz před světovým šampionátem exkluzivní rozhovor: