Bohemians se skoro po třech měsících radují z výhry, uspěly i Pardubice

Fotbalisté Bohemians Zdroj: Profimedia

Boj o udržení se pořádně dramatizuje. Fotbalisté Bohemians po skoro třech měsících dokázali vyhrát, když uspěli na hřišti Zlína. Důležité vítězství si připsaly i Pardubice a po odvolání trenéra Petra Rady podruhé vyhrál i Jablonec, který uspěl na hřišti Teplic. Na barážových pozicích jsou momentálně Teplice a Bohemians, beznadějně poslední Karvinou už nezachrání vůbec nic. Ve skupině o titul se z výhry raduje Baník Ostrava, který porazil Hradec Králové 3:1.

Fotbalisté pražských Bohemians čekali na ligovou výhru skoro tři měsíce, když tři body naposledy brali 12. února proti Zlínu. Se stejným soupeřem se utkali i v sobotu a museli nutně bodovat, aby udrželi reálné šance, že se vyhnou baráži o Fortuna ligu.

Velkou šanci otevřít skóre měl už ve druhé minutě hostující Hronek, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze Rakovana. O deset minut později se už Petr Hronek v dresu Bohemians mohl radovat. Dostal se k odraženému míči po rohovém kopu a výstavní ranou ke vzdálenější tyči poslal svůj tým do vedení.

Klokani na zlínské Letné v prvním poločase dominovali. Důkazem tomu byl stav po 27 minutách hry, kdy se dostali do nečekaného vedení 3:0 po gólech Chramosty a Vraštila. O tři minuty později sice snížil Dramé, ale třígólové vedení si hosté vzali zpět zásluhou Romana Květa. Vedení 4:1 si fotbalisté Bohemians udrželi až do konce a v tabulce se posunuli před Teplice.

​Důležitou výhru v boji o záchranu si připsaly také Pardubice. Na domácím hřišti porazily beznadějně poslední Karvinou 2:0, když o třech bodech rozhodli Filip Čihák a Tomáš Čelůstka. Hosté navíc hráli od 39. minuty v deseti, když rozhodčí udělil přímou červenou kartu Lukáši Bartošákovi, který z pozice posledního hráče fauloval Adama Lupače.

Boj o záchranu se velmi komplikuje Teplicím, které nedokázaly vyhrát ani třetí zápas ve Skupině o udržení. Tentokrát prohrály na hřišti Jablonce, když jediným gólem o výhře Severočechů rozhodl ve 28. minutě Kubista, který se dostal k odraženému míči po dlouhém výkopu Jana Hanuše a tečovanou střelou poslal míč do sítě.

​Za Teplice mohl na konci první půle vyrovnat Fortelný, ale zblízka trefil pouze Hanuše. Ve druhém poločase byl lepším týmem Jablonec, který si také dokázal vytvořit dost šancí. Černák trefil tyč, Silný přestřelil a Ikaunieksovu ránu odvrátil z brankové čáry Shejbal. Nakonec to ale nemuselo hosty mrzet, protože si těsné vedení udrželi až do konce zápasu.

Sobotní výsledky 3. kola nadstavby Fortuna ligy:

Skupina o titul:

FC Baník Ostrava –⁠ FC Hradec Králové 3:1

Branky:  Takács (Ji. Klíma), 67. Almási, 87. Almási (Buchta) – 7. Vlkanova (Kubala)

Skupina o záchranu:

FK Teplice –⁠ FK Jablonec 0:1

Branky: 28. Kubista

FC Fastav Zlín –⁠ Bohemians Praha 1905 1:4

Branky: 30. Y. Dramé (R. Hrubý) – 12. Hronek (Květ), 21. Chramosta, 27. Vraštil (vla.), 39. Květ (Chramosta)

FK Pardubice –⁠ MFK Karviná 2:0

Branky: 33. Čihák (Lupač), 41. Čelůstka

Fotbalistům Slavie sice patří aktuálně druhé místo, ale v březnu si udělali radost převzetím symbolického klíče od Prahy: